Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як суб’єкту IT-індустрії скласти декларацію з податку на прибуток за три квартали 2013 року

Організація є суб'єктом індустрії програмної продукції з 01.04.2013 р. Згідно зі ст. 10, п. 2 Закону №422-VII від 04.07.2013 р, ми зобов'язані здати декларацію на прибуток за 9 місяців. Яким чином це зробити, якщо в 1 кварталі ми платимо податок на прибуток 19%, в 2-3 кварталі - 5%. Звіти здаємо електронною поштою.

Згідно п. 2 підрозділу 4 Розділу ХХ ПКУ суб'єкти індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування, передбачені п. 15 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, авансові внески у 2013 році не сплачують, а податкові зобов'язання визначають на підставі податкової декларації за підсумками першого кварталу, першого півріччя, трьох кварталів та за 2013 рік. 

Пунктом п. 15 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ передбачено оподаткування прибутку від діяльності пов’язаної з індустрією програмної продукції за ставкою 5 %. 

Для звітування за 9 місяців 2013 року слід подати Декларацію з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 28.09.11 р. № 1213.

Та от вказана Декларація формально не підходить для відображення в ній одночасно прибутку, який буде оподатковуватися за ставкою 19 % (у 2013 р) та ставкою 5 %.


На жаль, спеціалісти Міндоходів України ніяк не коментують ситуації, що склалася. 

Як варіант виходу з ситуації, автор радить скористатися приписами п. 46.4 ПКУ. У ньому вказано, що якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації. У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. То ж радимо скористатися приписами саме цієї норми. 

На підставі цього радимо в декларації (а власне в рядках 01-07) відобразити показники від звичайної діяльності, які повинні оподатковуватися податком на прибуток за ставкою 19 %, а от як доповнення подати окремо розрахунки (як окрема декларація) в яких відобразити показники, які слід оподатковувати за ставкою 5 %.

При цьому варто в самій декларації в рядках 14, 15 та 16 показати суму результатів від звичайної та ІТ діяльності, щоб чітко відобразити, яку саме суму ви сплачуєте в бюджет. 

Звісно питання не врегульоване. Тому радимо за роз’ясненням звернутися до своєї податкової (ст. 52, ст. 53 ПКУ). 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Рорат Василий
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Податкова звітність , Податок на прибуток , Декларація , ІТ-індустрія

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі