Відповідно до ст. 5 Закону про застосування РРО, на період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та РК або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО.
За такими операціями суб’єкт господарювання не пізніше 15 числа наступного за звітним місяцем щодо всіх КОРО, зареєстрованих на РРО, має заповнити та подати до контролюючого органу звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою №ЗВР-1 відповідно до Інструкції №13.
Тобто, якщо у звітному періоді суб’єкт господарювання оформлював розрахункові операції за допомогою РК, то за такий звітний місяць доведеться подати звіт про використання за формою №ЗВР-1.
Своєю чергою, скасування реєстрації КОРО на РРО здійснюється одночасно із скасуванням реєстрації РРО (п. 1 глави 3 розділу ІІ Порядку реєстрації та ведення РК та КОРО).
І якщо РК були складені в період, коли було скасовано застосування РРО і, відповідно, і КОРО, зокрема в липні, то відзвітувати за цей місяць необхідно, навіть якщо він неповний, адже на період складання РК КОРО було зареєстроване.
Якщо ж реєстрація розрахункових операцій була лише з використанням РРО, то звіт №ЗВР-1 подавати не потрібно.
Штраф за неподання звіту у тому випадку, якщо був обов’язок його подавати, передбачено п. 10 ст. 17 Закону про застосування РРО і складає тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у 2024 році - 510 грн).
***
Додатково читайте: В яких випадках потрібно подавати звіт за ф. №ЗВР-1?
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити