• Посилання скопійовано

Чи повинен громадянин України, але резидент Німеччини, повідомляти про КІК?

Громадянин України є податковим резидентом Німеччини і перебуває поза межами України протягом більше, ніж 183 днів у податковому році, працює в Німеччині, сплачує податки в цій країні, має житло та центр життєвих інтересів в Німеччині. Чи зобов'язаний він повідомляти українську податкову службу про створення КІК в Великій Британії та подавати звітність щодо КІК в Україні?

Ні, цей громадянин не повинен повідомляти про створення КІК і не повинен звітувати щодо КІК.

І ось чому:

 

Щодо повідомлення про КІК

Згідно з пп. 39-2.5.5 ПКУ, фізична особа - резидент України або юридична особа –резидент України зобов’язана повідомляти контролюючий орган про:

  • кожне безпосереднє або опосередковане набуття часткив іноземній юридичній особі або початок здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті;
  • заснування, створення або набуття майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи тощо.

Тобто, повідомлення про КІК мають подавати фізособи, які є резидентами України. Тож якщо фізособа не є резидентом України, вона повідомлення про КІК не подає.

Яка фізособа є резидентом України, визначено в пп. 14.1.213 ПКУ. Ми аналізували це питання тут та тут.

Якщо фізособа перебуває фізично поза межами України протягом більше, ніж 183 днів у податковому році, працює в Німеччині, сплачує податки в цій країні, має житло та центр життєвих інтересів в Німеччині, вона є резидентом Німеччини і не є резидентом України.

 

Щодо звітності про КІК

Відповідно до пп. 39-2.5.2 ПКУ, контролюючі особи зобов’язані подавати звіт про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.

Контролюючою особою є фізична особа або юридична особа - резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії (див. пп. 39-2.1.2 ПКУ).

А згідно з пп. 39-2.1.1 ПКУ контрольованою іноземною компанією визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи - резидента України або юридичної особи - резидента України відповідно до правил, визначених цим Кодексом.

Тобто, якщо іноземна компанія перебуває під контролем фізособи, яка не є резидентом України, така фізособа не є контролюючою особою, а тому вона не повинна подавати звітність щодо КІК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»