• Посилання скопійовано

Головбух за мобілізованого директора: чому не приймають звіти?

Директора КП мобілізували і рішенням міського голови в.о. директора було покладено на головбуха з правом підпису та повноваженнями вчиняти дії від імені юрособи, підписувати договори тощо. Голобуха включено у ЄДР. Податкова області наполягає на тому, щоб підприємство звільнило директора та не приймають ПН та податкові декларації. Як бути?

У випадку, якщо мобілізують директора, то він може сам передати свої повноваження в повному обсязі іншій особі на час своєї відсутності, якщо йому надано таке право установчими документами підприємства, якщо ж таких прав немає, то це робить інша уповноважена особа органу управління. 

На час мобілізації директора видається наказ на увільнення його від виконання службових обов’язків у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації.

В даному випадку, рішенням міського голови обов’язки директора комунального підприємства на час його мобілізації було покладено на головбуха та включено відомості про нього до ЄДР, як особи, яка окрім директора може діяти від імені підприємства без довіреності.

Крім того, зміна підписанта вимагає зміни кваліфікованого електронного підпису. Особа, на яку покладено виконання обов’язків директора, не може користуватись його КЕП, тож для головбуха потрібно виготовити новий КЕП, як на директора.

Увага! Повідомляти держреєстратора про те, що функції директора на час його військової служби виконуватиме інша особа (на підставі рішення), не потрібно, оскільки до ЄДР вносять відомості про зміну керівника, а в даному випадку директор не змінюється і його повноваження не припиняються, він лише увільняється.

Претензії податківців могли бути пов’язані з тим, що КП подало повідомлення до держреєстратора про зміну саме директора, а не про додавання особи, яка окрім директора може діяти від імені підприємства без довіреності. Напевне, тому податкова і вимагає звільнення попереднього директора, якщо згідно ЄДР директором є вже інша особа. Тому, якщо КП дійсно припустилося такої помилки, потрібно її виправити – повернути директора до ЄДР, а також зазначити там головного бухгалтера як особу, яка окрім директора може діяти від імені підприємства без довіреності.

Звертаємо увагу, що звільняти мобілізованого директора, та ще й під час воєнного стану, заборонено законодавством. Він може звільнитися тільки за власним бажанням.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • Мобілізований директор: штатний розпис та об’єднана звітність
  28.02.22 р. директора мобілізовано, йому нараховується середній заробіток, незважаючи на те, що з 19.07.22 року можна не нараховувати (наказ про середній заробіток є). Його оклад до мобілізації був 15 000 грн, зараз середній заробіток 1111,36 грн. Як правильно відобразити його в штатному розписі? Чи є він штатною одиницею? Чи показувати його в звіті з ЄСВ?
  22.03.202389
 • Чи переуточнювати декларацію з плати за землю в районі бойових дій?
  Філія підприємства у м. Нікополь, який включено до Переліку тергромад в районі бойових дій, затвердженого Наказом №75. Підприємство уточнило декларацію з плати за землю. Але Наказ №75 скасовано Наказом №309, де в Переліку вже немає Нікопольської громади. Чи потрібно відновлювати нарахування податку за 2022 рік?
  21.03.2023147
 • Головбух за мобілізованого директора: чому не приймають звіти?
  Директора КП мобілізували і рішенням міського голови в.о. директора було покладено на головбуха з правом підпису та повноваженнями вчиняти дії від імені юрособи, підписувати договори тощо. Голобуха включено у ЄДР. Податкова області наполягає на тому, щоб підприємство звільнило директора та не приймають ПН та податкові декларації. Як бути?
  16.03.2023824
 • Виправлення графи 21 додатку 1 до об’єднаної звітності
  Підприємство подало об’єднану звітність за 4 кв. 2022 р. В графі 21 додатку 1 «Ознака наявності трудової книжки» помилково вказали 0 - ні. А потрібно було вказати 1 - так. Як виправити помилку?
  14.03.202388
 • Не відобразили акт наданих послуг у звітності за 2022 рік: як виправити фінзвітність та декларацію з прибутку?
  Підприємство подало фінзвітність та декларацію з прибутку за 2022 рік. Декларація подається без різниць і без додатків. Після цього отримали акт наданих послуг за грудень 2022 року. Як виправити декларацію з податку на прибуток? Чи розраховувати самоштраф, пеню, якщо сума прибутку зменшиться відповідно до акту наданих послуг?
  14.03.20231 4352