• Посилання скопійовано

Доходи за договором підряду в додатку 4ДФ об’єднаної звітності

Договір підряду з фізичною особою укладено 02.04.2022 р., виконання робіт з 02.04.2022 до 30.09.2022 р. Акт виконаних робіт по завершенню роботи. Договором передбачена авансова оплата 10000,00 грн в липні 2022 р. Як це відобразити в додатку 4ДФ об’єднаної звітності?

Нарахування винагороди за результатом виконання робіт здійснюється після підписання акта виконаних робіт. У цьому акті, власне як і в самому договорі, прописується сума винагороди. Строки виплати винагороди та виплата авансу прописуються в самому договорі.

Відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Тобто, із суми нарахованого авансу потрібно утримати та сплатити ПДФО та ВЗ.

Отже, якщо сторони договору домовилися про аванс, то суму нарахованого авансу у липні 2022 та утримані з нього податки та збори відображають в Додатку 4ДФ об’єднаної звітності за ІІІ квартал наступним чином:

  • у графі 3 - відображається сума фактично виплаченого авансу (10000,00 грн);
  • у графі 4 - зазначається фактична сума перерахованого ПДФО (1800,00 грн);
  • у графі 5 - зазначається фактична сума перерахованого ВЗ (150,00 грн);
  • у графі 6 – вказується ознака доходу «102».

Дата прийняття/звільнення у графах 7 та 8 на осіб, які працюють за договорами підряду не заповнюється, оскільки вони не містять в собі ознак трудового договору.

Таким чином, у момент нарахування доходу за договором підряду (у момент підписання акта виконаних робіт) ПДФО та ВЗ необхідно обчислити з усієї суми нарахованого доходу, зазначеної в договорі, а утримання - з урахуванням уже утриманих податків та зборів із суми авансу.

Тобто загальну суму нарахованої винагороди (графа 3а), нараховані ПДФО (графа 4а) та ВЗ (графа 5а) потрібно буде відобразити у місяці підписання акта виконаних робіт. А от виплату залишкової суми винагороди (графа 3) та перераховані з неї ПДФО (графа 4) та ВЗ (графа 5) потрібно буде відобразити в місяці, в якому відбулося фактичне їх перерахування.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Нюанси заповнення рядків 10, 10.1, 10.1.1 – 10.1.4, 10.2, 10.2.1 – 10.2.6 додатка 1 до декларації з рентної плати
    Як заповнюються рядки 10, 10.1, 10.1.1 – 10.1.4, 10.2, 10.2.1 – 10.2.6 додатка 1 до податкової декларації з рентної плати у разі реалізації видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, які класифікуються за кодами 2505, 2507 00, 2517 згідно з УКТ ЗЕД?
    15.08.20257
  • Облік відокремленого підрозділу та сплата ПДФО
    Підприємство зареєстроване в Києві. Орендує виробничий цех у Бучанському районі Київської області, де працюють співробітники. Чи потрібно повідомляти податкову про цей об'єкт (форма №20-ОПП)? Як правильно сплачувати та відображати у Додатку 4ДФ до Податкового розрахунку ПДФО та військовий збір за працівників цеху?
    15.08.202533
  • Хто складає додаткові описові примітки?
    Які саме підприємства повинні, крім форми фінансової звітності №5 "Примітки до річної фінансової звітності" ще складати описові примітки до річної фінансової звітності з поясненням, таблицями, графіками? Яким саме нормативний документ це передбачає?
    14.08.202514
  • Якого рівня код за КАТОТТГ зазначається у рядку 3 та яка інформація зазначається в колонці 3 і 6 дод. 4 - 1 до декларації з рентної плати?
    У рядку 3 додатка 4 - 1 зазначається код 4 рівня за КАТОТТГ. У колонці 3 Додатка зазначається цифровий код регіону, в якому використовується радіочастотний спектр. У колонці 6 «Коефіцієнт» зазначається понижувальний коефіцієнт 0,75 або підвищувальні коефіцієнти 1,2 та 1,4 до ставок рентної плати за користування радіочастотним спектром
    13.08.202518
  • Перерахування коштів приватному виконавцю: як відображати в формі №4ДФ?
    Підприємство отримало виконавчий лист від приватного виконавця щодо утримання із зарплати одного із працівників 20%. У приватного виконавця відкритий єдиний рахунок, він надав довідку №34-ОПП. Як та у якому періоді відобразити у формі №4ДФ перерахування коштів приватному виконавцю, якщо сума складається із: основного боргу, відшкодування витрат приватного виконавця та його винагороди?
    13.08.2025948