Допущена помилка не виправляється в зазначений спосіб можливо через збій програми в ПФУ, чи можливо заповнено не всі графи табличної частини Додатку 1.
Тому, альтернативою для зняття помилково нарахованої зарплати вже звільненому працівнику є виправлення через об’єднану звітність з типом «Звітна». Тобто незважаючи на те, що помилка допущена в IV кварталі 2021 р. виправлення її провести у будь-якому місяці ІІ кварталу 2022 р.
У додатку Д1 для виправлення помилки за працівником формується окремий рядок:
- у гpафі «09 КТН «3»;
- у графі 10 вказуємо місяць i рік, за який виправляється помилка;
- у графах 16 і 17 зазначається сума зі знаком «плюс», яку потрібно зняти;
- у графі 20 зазначається сума ЄСВ теж зі знаком «плюс», яку потрібно зняти.
У підсумковому рядку Додатку 1 скориговані суми відображаються зі знаком «мінус», бо коригуючий рядок має КТН «3», тобто загальний рядок буде менший на скориговані суми.
Сума знятого ЄСВ переноситься в розділ І головної частини об'єднаної звітності до рядків 6 та 6.1 (якщо працівник, особа з інвалідністю, то до рядка 6.1.1) зі знаком «плюс», але до рядка 7 вона потрапить зі знаком «мінус», тобто в цьому рядку відобразиться сума ЄСВ за мінусом скоригованої суми ЄСВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити