• Посилання скопійовано

Використавши гуманітарну допомогу у валюті, потрібно протягом 5 днів подати звіт про цільове її використання

Наша неприбуткова організація отримала гуманітарну допомогу від іноземної фірми. Як тепер відзвітувати про гуманітарну допомогу, отриману в іноземній валюті?

Згідно з абз.2 ст.11 Закону України від 22.10.1999 р. №1192-ХІV «Про гуманітарну допомогу» (далі ЗУ №1192-ХІV), відповідні спеціально уповноважені державні органи з питань гуманітарної допомоги та органи державної податкової служби здійснюють контроль щодо використання гуманітарної допомоги за цільовим призначенням.

Об’єктами контролю є отримувач гуманітарної допомоги -  юридичні особи, яких зареєстровано в установленому КМУ порядку в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги:

а) підприємства громадських організацій інвалідів, ветеранів війни та праці, а також підприємства, установи та організації, що утримуються за рахунок бюджетів, та уповноважені ними державні установи; 


б) благодійні організації, створені у порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"; 

в) громадські організації інвалідів, ветеранів війни та праці, Товариство Червоного Хреста України та його обласні організації, творчі спілки, а також громадські організації, створені для здійснення передбаченої їх статутними документами екологічної, оздоровчої, аматорської, спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності; 

г) релігійні організації, зареєстровані у порядку, передбаченому Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації"; 

ґ) реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, які мають відповідну ліцензію на здійснення реабілітаційних послуг, незалежно від відомчого підпорядкування, типу і форм власності.

Порядок використання гуманітарної допомоги у вигляді коштів в іноземній валюті з розрахунків в іноземній валюті отримувачів гуманітарної допомоги, затверджений Постановою КМУ від 22.03.2000 р. № 542, згідно з якою отримувач подає щомісяця до 5 числа  до органу Мінсоцполітики та територіального органа Міндоходів за своїм місцезнаходженням звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги у вигляді іноземної валюти  до повного використання всієї суми отриманої гуманітарної допомоги.

Після повного використання гуманітарної допомоги у вигляді іноземної валюти отримувач зобов'язаний протягом п'яти робочих днів подати органу Мінсоцполітики та територіального органа Міндоходів за своїм місцезнаходженням звіт про цільове використання гуманітарної допомоги у вигляді іноземної валюти.  Порядок подання звітів встановлюється лише органом  Мінсоцполітики. 

Для зручності Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги розміщено на офіційному сайті Мінсоцполітики www.mlsp.gov.ua.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Дніпропетровській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202432
  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024799
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024133
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202484
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202477