Ні, не повинно. Далі розкажемо чому.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону №481/95-ВР, суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого КМУ видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою, встановленою цим органом.
На виконання цієї норми Закону Наказом Мінфіну від 11.02.2016 р. №49 затверджено:
- Форму звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»;
- Порядок заповнення форми звіту №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі».
Відповідно до п. 1 розд. І Порядку №49 Звіт подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.
Таким чином, Звіт форми №1-ОА подають тільки ті суб’єкти господарювання, які одержали ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями. Про це прямо зазначено як у самому Законі, як у назві Порядку і форми, так і в тексті Порядку.
Жодного слова про подання цієї форми суб’єктами, які мають ліцензію на роздрібний продаж, немає.
Але варто зазначити, що в розділі І є графа 9, в якій зазначається обсяг реалізації у роздрібну торгівлю.
З назви цього показника випливає, що тут варто показувати обсяг продажу алкогольних напоїв суб’єктам роздрібної торгівлі.
А якщо суб’єкт господарювання торгує алкогольними напоями як оптом, так і у роздріб?
В ІПК ДФСУ від 14.06.2018 р. №2611/6/99-99-12-02-02-15/ІПК зазначено, що в такому разі до загального обсягу реалізації в графу 8 розділу І потрібно включати і обсяг роздрібного продажу, в тому числі в графу 9 розділу І – виключно обсяг роздрібного продажу. Разом з тим у розділі III «Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація алкогольних напоїв» навпроти кількості проданих в роздріб алкогольних напоїв слід зазначати власні дані.
Але, повторимося, в цій ІПК йде мова про підприємство, яке одночасно здійснює як оптову, так і роздрібну торгівлю.
Оскільки воно здійснює оптову торгівлю, то зобов’язане подавати форму №1-ОА. Причому про необхідність зазначати у звіті обсяг роздрібного продажу в Порядку №49 жодного слова немає. Навпаки, зі змісту Порядку випливає, що в графі 9 розділу І потрібно зазначати не обсяг власного роздрібного продажу, а продаж стороннім роздрібним продавцям. Але в такому разі у звіті не буде сходитися баланс між обсягом придбаного та проданого. Тому відображення у звіті підприємством, яке здійснює як оптовий, так і роздрібний продаж, як оптового, так і роздрібного продажу, цілком виправдано.
Але якщо підприємство здійснює тільки роздрібний продаж алкогольних напоїв, форму №1-ОА, на наш погляд, воно не подає.
***
Читайте також:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити