Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Подання уточнюючої декларації при розподілі земельної ділянки

Підприємство 18 червня розділило наявну земельну ділянку на дві, змінивши цільове призначення однієї частини та 15 липня отримало на неї нову НГО. З якої дати нараховувати нову суму земельного податку? Як подати уточнюючу декларацію? Чи подавати ф. №20-ОПП?

Уточнення декларації з земельного податку

У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни (пп. 286.4 ПКУ).

Оскільки об’єкт оподаткування змінився 18 червня, внаслідок поділу однієї ділянки на дві, потрібно подати уточнюючу декларацію до 20 липня щодо змін у червні.

У розділі І уточнюючої декларації замість однієї ділянки, яка відображалася у початковій декларації, потрібно буде відобразити дві ділянки.

Причому з запитання випливає, що на цей момент сума податку не змінюється.

Поряд з цим, як зазначено у запитанні, з 15 липня змінена НГО на одну із частин земельної ділянки.

Дивимося відповідь податкової на питання в підкатегорії 111.05, ЗІР: «З якого періоду СГ застосовують рішення органу місцевого самоврядування щодо нової нормативної грошової оцінки земельних ділянок, якщо в ньому визначена дата, з якої діє дане рішення?».

На погляд податкової, рішення щодо нової НГО набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

Таким чином, варто поцікавитися датою оприлюднення відповідного рішення чи іншого строку набрання чинності рішенням, зазначений в такому рішенні. Тому нову НГО потрібно застосовувати з дати набрання чинності відповідним рішенням.

Якщо така дата припадає на 15 липня, то саме з 15 липня і потрібно робити розрахунок виходячи з нової НГО. Причому уточнюючу декларацію потрібно буде подати в строк до 20 серпня.

 

Чи подавати форму №20-ОПП?

Так, потрібно подавати.

Адже згідно з п. 8.5 Порядку №1588, у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування потрібно подати форму №20-ОПП з оновленою інформацією.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Земля , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі