Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як відобразити зовнішнього сумісника в Додатку 1 квартальної звітності ФОПа?

Як відобразити зовнішнього сумісника, який працює у ФОПа на 0,25 ставки, в Додатку 1 квартальної звітності? Яку категорію особи вказувати та яку кількість днів зазначати?

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи за наймом.

Тобто, зовнішнє сумісництво - це робота, що виконується на іншому підприємстві чи в суб’єкта підприємництва.

При цьому працівник, який влаштувався зовнішнім сумісником у підприємця, обов’язково повинен мати основне місце роботи, де і знаходиться трудова книжка, запис про роботу за сумісництвом здійснюється за бажанням працівника. 

Роботодавець з працівником, який працюватиме за сумісництвом, незалежно від того, що це лише 0,25 ставки, - заключає трудовий договір, подає до податкової повідомлення, а за відпрацьований час нараховуватиме та виплачуватиме зарплату. Отже, виходить, що протягом місяця з сумісником трудові відносини не перериваються, тому кількість перебування у трудових відносинах дорівнюватиме кількості календарних днів відповідного місяця (28,30,31). Код категорії застрахованої особи, для відображення в Додатку 1 квартальної звітності для сумісника буде "1", як і для працівника, який працює за основним місцем з трудовою книжкою.

Таким чином, зовнішнього сумісника, який працює, наприклад, на 0,25 ставки, зарплата за місяць складає 1500,00 грн (розрахованого з повного окладу за посадою 6000,00 грн) в Додатку 1, наприклад, за червень, квартальної звітності відображатиметься так:

  • в графі 08 - код категорії ЗО "1";
  • в графі 10 - "62021";
  • в графі 14 - кількості календарних днів перебування у трудових відносинах "30";
  • в графах 16 та 17 - вказується нарахований дохід за червень 2021 р. - 1500,00 грн;
  • в графі 20 - зазначається сума ЄСВ нарахована на суму доходу - 330,00 грн;
  • в графі 21 - зазначається наявність трудової книжки у роботодавця, для сумісника – "0";
  • в графі 22 - вказується позначка щодо неповного робочого часу - "1";
  • в графі 23 - вказується ознака наявності спецстажу - "0";
  • в графі 24 - вказується ознака нового робочого місця - "0";
  • графи 09, 12, 13, 18 та 25 - не заповнюються;
  • графи 05, 06, 07 та 11 - заповнюються в звичайному порядку. 

Звертаємо увагу, незважаючи на те, що база нарахування (1500,00) працівника, нижча за МЗП (6000,00 грн), донарахування до мінімальної заробітної плати відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ не здійснюємо, оскільки така доплата щодо осіб, які працюють за сумісництвом, законодавством не передбачена.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі