Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Річний звіт ФОПа: заповнення таблиці 1 додатку 5 Звіту з ЄСВ

Як заповнити таблицю 1 додатку 5 Звіту з ЄСВ для ФОП ("єдинника" або "загальника") в розрізі місяців, на які припадав карантин? Внески за ці місяці не сплачувалися

Пунктом 9-10 розділу VIII Закону про ЄСВ тимчасово звільнялися від нарахування, обчислення і сплати ЄСВ за себе ФОП у частині сум, які підлягають нарахуванню, обчисленню і сплаті такими особами за періоди з 1 березня по 31 травня 2020 року. При цьому абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ щодо таких періодів для зазначених осіб не застосовуються.

За рекомендаціями ДПСУ, у разі звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року у зв’язку з карантином показники графи 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу» Звіту з ЄСВ заповнюються таким чином:

 • ФОП на загальній системі оподаткування – в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку), задекларованого у річній декларації про майновий стан і доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску;
 • ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, – в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається самостійно визначена сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць (тобто у графі 3 потрібно відображати суму не менше 4723 грн).

А  у графі 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» таблиці 1 Звіту в місяцях звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску (березень, квітень, травень) проставляються прочерки.

Показники інших календарних місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску, заповнюються на загальних підставах, визначених чинним законодавством з ЄСВ.

Тобто, ФОПам було надано право самостійно приймати рішення про застосування передбаченого звільнення від ЄСВ за зазначені періоди. Інформація за місяці звільнені від сплати ЄСВ (березень, квітень, травень) відображається в таблиці 1 додатку 5 Звіту з ЄСВ так:

1. на єдиному податку:

 • у графі 1 - зазначають місяці календарного року;
 • у графі 2 - зазначають код категорії застрахованої особи «6»;
 • у графі 3 - зазначають самостійно визначену суму доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;
 • у графі 5 - ставку ЄСВ (22,00);
 • у графах 4 та 6 - зазначаться нулі, якщо Звіт подається у паперовому вигляді, або незаповнюються, якщо Звіт подається в електронному вигляді.

2. на загальній системі оподаткування:

 • у графі 1 - зазначають місяці календарного року;
 • у графі 2 - зазначають код категорії застрахованої особи «5».
 • у графі 3 - зазначають дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку), задекларованого у річній декларації про майновий стан і доходи (гр. 3 рядка 10.8 декларації), на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;
 • у графі 5 - ставку ЄСВ (22,00);
 • у графах 4 та 6 - зазначаться нулі, якщо Звіт подається у паперовому вигляді, або не заповнюються, якщо Звіт подається в електронному вигляді.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , COVID-19

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі