Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як подавати форму №20-ОПП за давні об’єкти?

ТОВ має об’єкти оподаткування, створені до 2012 року. Раніше форма №20-ОПП за ними не подавалася. Чи потрібно було подавати? Чи будуть зараз штрафи, якщо подати?

Так, потрібно було подавати, адже це передбачалося починаючи з набрання ПКУ чинності – з 01.01.2011 р., згідно з пп. 63.3 ПКУ, Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим Наказом ДПСУ від 22.12.2010 р. №979, який втратив чинність з 06.01.2012 р., а також діючим з 06.01.2012 р. по сьогодні Порядком №1588.

Згідно з нормами ПКУ та наведених Порядків, форму №20-ОПП потрібно подавати протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об'єктів оподаткування або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність.

 

Чи застосовуються штрафи за неподання?

Відповідно до пп. 117.1 ПКУ, неподання форми №20-ОПП у встановлений строк, подання з помилками чи у неповному обсязі тягне за собою накладення штрафу на юридичну особу в розмірі 1020 грн (на самозайняту особу - 340 грн).

У разі неусунення таких порушень або за ті ж дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, штраф становитиме на юридичну особу 2040 грн (на самозайняту - 680 грн).

Аналогічно консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 116.12, ЗІР: «Яка передбачена відповідальність за неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням?».

Таким чином, штраф застосовується за кожне неподання чи несвоєчасне подання форми, в якій можуть зазначатися кілька об’єктів.

Наприклад, якщо підприємство не подавало форму № 20-ОПП десять разів, в той час, коли мало її подавати, штраф застосують за неподання кожної – всього в сумі 10 200 грн (1020 х 10). Якщо протягом року після накладення штрафу підприємство ще раз не подасть форму у встановлений строк, наприклад, два рази, штраф становитиме 4 080 грн (2040 х 2).

 

Чи є строк давності при застосуванні штрафів?

Відповідно до пп. 114.1 ПКУ, граничні строки застосування штрафів до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначеним ст. 102 ПКУ. А в цій останній названо строк 1095 днів, що настає за граничним днем подання податкової декларації тощо. Тому, якщо з граничної дати подання форми №20-ОПП вже минув строк 1095 днів, штрафи за неподання чи несвоєчасне подання цієї форми не застосовуються. Аналогічно консультує й податкова (див. тут).

 

Чи може ТОВ зараз подати форму №20-ОПП про всі об’єкти оподаткування, які є у нього на балансі на дату подання форми, в тому числі ті, які виникли до 2012 р.?

Так, може.

Причому, якщо в цій формі будуть зазначені об’єкти оподаткування, які зареєстровані, створені чи відкриті в межах строку 1095 днів, що передують поданню форми №20-ОПП, до ТОВ податковою службою може бути застосовано наведений вище штраф. До речі, штраф буде за кожний факт неподання форми № 20-ОПП в межах строку 1095 днів.

Але не буде штрафу, якщо у поданій формі № 20-ОПП зазначені об’єкти, за якими цю форму потрібно було подавати в період карантину і вона не була своєчасно подана (на момент написання цієї консультації карантин діє з 01.03.2020 р. по 31.12.2020 р.). Аналогічно вважає й податкова (див. тут).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Відповідальність , Звітність , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +