У разі призупинення діяльності підприємства фінансову звітність слід подавати у загальному порядку. Більш докладно про «малу» фінзвітність ми писали тут, а також пропонуємо до уваги наш тематичний довідник.
Фінансовий результат не має значення для подання фінзвітності, вона приймається незалежно від показників прибутку чи збитку. Також наявність збитку у фінансовій звітності не спричиняє наслідків для підприємства. Втім, якщо немає прибутку, то власники підприємства не можуть отримувати дивіденди, тому що немає прибутку як джерела їх виплати.
Фінансова звітність не може бути нульовою, оскільки в ній обов’язково наявні як мінімум показники статутного капіталу та накопиченого прибутку/збитку, а також часто наявні активи та заборгованість.
Податкова звітність з податку на прибуток може не подаватися, якщо абсолютно всі показники декларації будуть нульовими, в тому числі і збиток минулих років (п. 49.2 ПКУ).
Докладніше про нульову декларацію з ПДВ – тут. Підхід такий самий – якщо є хоча б один рядок декларації з ПДВ, який має бути заповнений, декларація подається. Якщо жоден рядок декларації з ПДВ не має показника – тоді декларацію з ПДВ можна не подавати. Проте слід мати на увазі, що якщо 12 місяців не подавати декларацію або подавати її з нульовими показниками зобов’язань та кредиту з ПДВ, податківці самостійно анулюють реєстрацію підприємства як платника ПДВ. Більш докладно про це – тут.
Більш докладно про зарплатні звіти – тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити