• Посилання скопійовано

Чи подавати повідомлення про КІК у 2020 році?

ТОВ на загальній системі оподаткування має КІК з 2018 року, частка ТОВ 100%, нічого не здавали і повідомлення не відправляли. Чи потрібно в листопаді 2020 року подати повідовлення про КІК? Перша здача звіту про КІК в 2022 році за 2021 рік?

Резиденти зобов'язані повідомляти контролюючий орган:

  • про кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній ЮО або початку здійснення фактичного контролю над іноземною ЮО, що призводить до визнання контролюючою особою;
  • про заснування, створення або набуття майнових прав на частку у активах, доходах чи прибутку «утворення» без ЮО;
  • про кожне відчуження частки в іноземній ЮО або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною ЮО, що призводить до втрати визнання контролюючою особою;
  • про ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку «утворення» без статусу ЮО.

Повідомлення надсилається до контролюючого органу протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю). Форму і порядок надсилання такого повідомлення встановлює Мінфін. Вимога не застосовуються тільки, якщо КІК є публічною компанією.

Питання, чи є необхідним контролюючій особі подавати повідомлення, якщо відносини контролю не починаються, але продовжуються, або якщо набуття частки (корпоративних прав) в іноземній юридичній особі відбулося до 1 січня 2021 року, тобто чи потрібно подати повідомлення про набуту участь в КІК до 1 січня 2021 року та чи потрібно подати таке повідомлення протягом 60 днів з 1 січня 2021 року, в Законі №466 не визначено. Тож поки що чекаємо роз’яснень.

Але зараз очевидно, що до закінчення 2020 року повідомлення подавати не потрібно, оскільки ст. 39-2 «Контрольовані іноземні компанії» ПКУ набере чинності з 01.01.2021 р.

В Законі №466 також немає чіткої норми про те, коли подавати перший звіт з КІК: в 2021 році за 2020 рік або в 2022 році за 2021 рік. На нашу думку, перша подача звіту повинна бути у 2022 році за результатами 2021 року, оскільки звітувати можна тільки за ті операції, що відбудуться під час дії законодавства про КІК. Про це теж варто дочекатися роз’яснень.

З 2023 року вводиться штраф за неповідомлення контролюючим особою контролюючого органу про придбання/відчуження частки або фактичного контролю над КІК протягом 60 днів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 300 розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, за кожен такий факт.

Додатково читайте тут та тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»