Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Яку форму фінзвітності подавати, якщо підприємство одночасно є «великодохідником» і мікропідприємством?

Підприємство за результатами 2017 та 2018 рр. є мікропідприємством та подавало фінзвітність за формою №1-мс, 2-мс. За результатами 2019 р. воно вже є малим підприємством та має річний дохід більше 20 млн грн. Відповідно, у 2020 році воно вже повинно подавати декларацію з прибутку щоквартально. За якою формою та до яких органів потрібно подавати фінзвітність у 2020 році?

Форма фінансової звітності

Якщо два роки поспіль підприємство не відповідає тій категорії, за якою воно складає фінансову звітність, то форма звітності змінюється аж на третій звітний рік – відповідно до категорії підприємства, яку воно буде мати за підсумками третього року. Мінфін у листі від 04.07.2019 р. №35210-01-2/17297 пояснює це так: «У разі, якщо підприємство за показниками річної фінансової звітності протягом двох років поспіль не відповідає одній з категорій (мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств), то таке підприємство належатиме до однієї з трьох інших категорій залежно від його показників, які відповідають критеріям певної категорії підприємства».

У даному випадку це означає, що підприємство складає фінзвітність за 1 квартал 2020 року ще за мікро-формами №1-мс, 2-мс, оскільки станом на 1 квартал 2020 року воно тільки протягом одного року (2019-го) не відповідало тій категорії, за якою воно складає фінансову звітність. Аналогічно фінзвітність за формами №1-мс, 2-мс складатиметься і за інші звітні періоди 2020 року – півріччя, 9 місяців, рік.

А ось уже при складанні фінзвітності за перший квартал 2021 року підприємство буде визначати, до якої категорії воно належатиме станом на 31.12.2020 року, і в залежності від цього обиратиме форму фінансової звітності.

 

Звітний період та подання фінансової звітності

Оскільки підприємство у 2020 році стало квартальним платником податку на прибуток, воно повинно щоквартально звітувати до органів ДПС. Фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток і тому вона теж подаватиметься щоквартально до органів ДПС (п. 46.2 ПКУ). Форма цієї фінзвітності буде №1-мс, 2-мс, як ми з’ясували вище.

До органів статистики квартальна звітність за формами №1-мс, 2-мс не подається. Відповідно до п. 2 Постанови № 419 підприємства, які відповідно до Закону про бухоблік належать до мікропідприємств, непідприємницькі товариства (крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за МСФЗ) та підприємства, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства, подають відповідним органам скорочену за показниками річну фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати (тобто фінзвітність за формами №1-мс, 2-мс). Факт перевищення 20-мільйонного порога не впливає на необхідність подання квартальної фінзвітності до органів статистики

Якщо підприємство змінить скорочену форму фінансової звітності за результатами 2020 року на форму №1-м, 2-м або на повну форму фінзвітності відповідно до НП(С)БО 1, тоді воно буде звітувати щоквартально також і до органів статистики.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Фінансова звітність

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі