• Посилання скопійовано

Фінлізинг автомобіля: яку звітність необхідно подавати?

Підприємство отримало легковий автомобіль за договором фінансового лізингу для господарських потреб. Чи потрібно подавати додаткову звітність щодо такого авто?

Згідно з ст. 1 Закону №723/97, фінансовий лізинг - це вид цивільно-правових відносин, що виникають із договору фінансового лізингу.

За договором фінансового лізингу лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).

Відповідно до п. 4 П(С)БО 14, фінансова оренда — це оренда, що передбачає передачу орендареві усіх ризиків і вигід, пов'язаних із правом користування та володіння активом.

 

Форма №20-ОПП

У разі придбання (оренди) юридичною особою транспортного засобу для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) повідомлення за ф. №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за основним місцем обліку такої юридичної особи.

Таким чином, за отриманим у фінансовий лізинг автомобілем підприємство повинно подати повідомлення до податкової за формою №20-ОПП з позначкою, що об’єкт є орендованим.

 

Статистична звітність

Органи статистики самостійно визначають перелік звітів, які подаються респондентами. З даним переліком можна ознайомитись тут (інформація про звітність, яку підприємство  має подавати до органів державної статистики в поточному році (пошук за кодом ЄДРПОУ)). Підприємство зобов’язане подавати лише ті форми, які будуть зазначені в цьому переліку.

 

Транспортний податок

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ є об’єктами оподаткування.

Відповідно у разі передачі легкового автомобіля у фінлізинг (оренду) платником транспортного податку щодо транспортних засобів, зареєстрованих в Україні згідно з чинним законодавством, є орендодавець (юридична чи фізособа – власник транспортного засобу).

Тобто у лізингоодержувача обов’язок сплати транспортно податку (якщо авто відповідає умовам пп. 267.2.1 ПКУ) і, відповідно, подавати декларацію з транспортного податку не виникає.

Про це, зокрема, зазначали і податківці.

Іншої звітності, до перереєстрації прав на лізингоодержувача (фактично до моменту поки лізингоодержувач не стане власником авто) на такий автомобіль, не передбачено. А про те, яку звітність необхідно подавати після проведення перереєстрації прав на таке авто, ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»