Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Поворотна фіндопомога: як відображається у фінзвітності?

Станом на 31.12.2019 р. у підприємства обліковується суми непогашеної ПФД як отриманої, так і наданої. Як відображаються ці суми дебіторської та кредиторської заборгованості за позикою у балансі і Звіті про фінрезультати? Чи буде враховуватися сума виданої позики і не повернутої на кінець року (термінів порушення за договором немає) в рядку балансу Активи - 1165?

Надана ПДФ є дебіторською заборгованістю, а отримана – кредиторською. В залежності від того, який строк її погашення, така заборгованість є або поточною (якщо строк погашення менше 12 місяців), або довгостроковою (якщо строк погашення є більшим за 12 місяців).

На рахунках ПФД обліковується так:

  • На субрахунку 183 «Інша дебіторська заборгованість» – довгострокова надана ПФД. Дебетове сальдо за 183 відображається у рядку 1040 Балансу;
  • На субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» - поточна надана ПФД. Дебетове сальдо за 377 відображається у рядку 1155 Балансу;
  • на субрахунку 55 «Інші довгострокові зобов'язання» - довгострокова отримана ПФД. Кредитове сальдо за 55 відображається у рядку 1515 Балансу;
  • на субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» - поточна отримана ПФД. Кредитове сальдо за 685 відображається у рядку 1690 Балансу.

У рядку 1165 «Гроші та їх еквіваленти» відображається Дт сальдо рахунків 30, 31, субрахунків 333, 334, 335, 351. Тут будуть відображені тільки суми залишку отриманої грошової ПФД, яка ще не була використана підприємством та знаходиться на рахунках підприємства (тобто як грошові кошти).

Детальніше про заповнення форми 1 – Балансу ми писали тут.

У Звіті про фінрезультати ПФД може потрапити або у разі її списання (як дебіторської – й тоді визнаються витрати, так і кредиторської – тоді визнаються доходи), або у разі необхідності її дисконтувати. Дисконтуванню підлягає довгострокова грошова ПФД як отримана, так і надана.

Детальніше про дисконтування ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Заборгованість , Звітність , Фінансова звітність , Фінансова допомога

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі