Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Хто повинен проходити щорічний аудит та оприлюднювати фінансову звітність?

Чи повинно ТОВ, чистий дохід якого за рік складає менже ніж 20 млн грн та зі штатною чисельністю персоналу менше ніж 50 чоловік, проходити щорічний аудит та оприлюднювати фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власному веб-порталі?

Вимоги до підтвердження фінансової звітності аудиторським висновком прописані у ст. 14 Закону про бухоблік.

Відповідно до ч. 3 ст. 14 Закону про бухоблік:

  • підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів);
  • публічні акціонерні товариства;
  • суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку;
  • підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, -

зобов’язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов’язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).

Інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств, зобов’язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

Відповідно до пп. 1 ч. 1 ст. 1 Закону №2664 фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку.

До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг. Не є фінансовими установами (не мають статусу фінансової установи) незалежні фінансові посередники, що надають послуги з видачі фінансових гарантій в порядку та на умовах, визначених Митним кодексом України.

Відповідно до пп. 5 ч. 1 ст. 1 Закону №2664фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів;

Всі підприємства зобов’язані забезпечувати доступність фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності для ознайомлення юридичних та фізичних осіб за місцезнаходженням цих підприємств. Це означає, що вказані особи повинні мати можливість ознайомитися з фінансовою звітністю за юридичною адресою підприємства.

Щодо того, кому потрібний щорічний аудит, див. тут>>

 

Висновок

Якщо підприємство відноситься до малих підприємств відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік, та не є фінансовою установою, то воно не зобов'язане проходити щорічний аудит та надавати аудиторський висновок. Водночас, воно повинно надавати доступ до своєї фінансової звітності для ознайомлення юридичних та фізичних осіб за своїм місцезнаходженням (юридичною адресою).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Аудит , Звітність , Фінансова звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі