Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як ФОП виправити неправильну виплачену зарплату?

При нарахуванні зарплати найманим працівникам за липень-серпень 2017 р. ФОП зробив помилку: замість 7728 грн нараховано та виплачено на картку банку суму за липень 2017 р. – 8 898,91 грн, відповідно за серпень 2017 р. – замість 8898,91 грн нараховано та виплачено 10 304 грн. Звіти з ЄСВ та ф. №1ДФ здали правильно. Як виправити неправильно виплачену зарплату?

Запитання:

У 7-8 місяці 2017 р. у ФОПа офіційно не була працевлаштована людина, але їй офіційно нарахували та виплатили зарплату. Станом на 16.08.2017 р. у ФОПа працювало 3 особи, з 17.08.2017 р. подано повідомлення про оформлення ще 1 особи. Але на 17.08.2017р. ще не була виплачена ЗП за 07.2017 р, її нарахували та виплатили 31.08.2017 р. та зробили помилку: треба було нарахувати і виплатити 3200 х 3=9600 - 1728 ПДФО - 144 ВЗ = 7728,00,   а нараховано та виплачено на картку банку 3200 х +1454,55 = 11054,55 - 1989,82 ПДФО - 165,82 ВЗ = 8898,91. Відповідно, ЗП за 08.2017 р. теж нараховано і виплачено неправильно: треба було нарахувати та виплатити 3200 х 3+1454,55=11054,55 - 1989,82 ПДФО - 165,82 ВЗ= 8898,91, а нараховано та виплачено на картку банку 3200х 4=12800,0 - 2304 ПДФО - 192 ВЗ = 10304. Звіти з ЄСВ та ф. №1ДФ здали правильно. 07.2017 р. нараховано і виплачено 3200х3=9600, 1728 ПДФО, 144 ВЗ та 2112 ЄСВ. 08.2017 р. нараховано і виплачено 3200х3+1454,55=11054,55, 1989,82 ПДФО, 165,82 ВЗ, 2432 ЄСВ. Як виправити неправильно виплачену зарплату, щоб не завітали ні з пенсійного, ні інспектори з праці?

 

Відповідь:

Відповідно до ст. 127 КЗпП відрахування із заробітної плати можуть провадитися тільки у випадках, передбачених законодавством України.

Відрахування із зарплати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу, зокрема, для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок.

У цьому випадку власник або уповноважений ним орган має право видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня виплати неправильно обчисленої суми (ч. 1 ст. 127 КЗпП).

Мінпраці в листі від 23.10.2009 р. №248/06/186-09 повідомляє, що пропуск зазначеного строку означає неможливість не тільки видання наказу (розпорядження) про відрахування із заробітної плати, але й стягнення суми заборгованості працівника перед підприємством взагалі, оскільки власник у цьому випадку позбавлений права звернутися з позовом до суду.

Оскільки в ситуації, яка розглядається, з дня виплати неправильно обчисленої суми минуло вже два роки, у роботодавця немає законодавчих підстав для видання наказу (розпорядження) про відрахування з зарплати працівника зайво виплачених йому сум внаслідок лічильних помилок.

Тому необхідно виправити показники звіту з ЄСВ та в ф. №1ДФ щодо фактично нарахованих та виплачених працівнику сум зарплати за вказаний у запитанні період.

***

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Заробітна плата , Підприємці , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі