Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Видобуток корисних копалин - суглинок: чи звітувати за МСФЗ?

Приватне акціонерне товариство відповідно до Закону про бухоблік належить до мікропідприємств. 27.03.2019 р. отримано спецдозвіл на користування надрами для видобування суглинків. КВЕД «Видобування суглинків» у 2019 р. не буде здійснюватися. Чи зобов’язане підприємство вести бухоблік та здавати фінзвітність за МСФЗ? Якщо так, то з якого періоду?

Щодо видів економічної діяльності: відкривати КВЕД саме за видобування суглинків (КВЕД 08.12) не потрібно, адже вони використовуються для виробництва цегли (відповідний КВЕД у у підприємства вже відкритий  - 23.32 «Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини»), а не для продажу, тож зазначимо таке:

З 16.11.2018 року набрали чинності зміни до Закону про бухоблік, внесені Законом №2545.

Так, у Законі про бухоблік слова «підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення» в усіх відмінках і числах замінили словами «суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях» у відповідному відмінку і числі.

Також підкориговано визначення «звіт про платежі на користь держави». Це документ, що містить узагальнену інформацію про діяльність суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях або заготівлю деревини, а також деталізовану інформацію про податки і збори, інші платежі, що були сплачені або належні до сплати на користь держави відповідно до закону. Звіт про платежі на користь держави подається суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, відповідно до Закону №2545, а також підприємствами, що здійснюють заготівлю деревини і при цьому становлять суспільний інтерес.

Хто ж є суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях?

Згідно з ст. 1 Закону №2545 суб'єкт господарювання, який здійснює діяльність у видобувних галузях, - фізична особа - підприємець чи юридична особа, яка здійснює:

  • користування надрами для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;
  • видобування корисних копалин загальнодержавного значення;
  • виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції щодо корисних копалин загальнодержавного значення;
  • транспортування трубопроводами вуглеводнів, у тому числі з метою транзиту.

Розподіл між корисними копалинами загальнодержавного та місцевого значення визначено постановою від 12.12.1994 № 827. Суглинки відносяться до Переліку корисних копалин місцевого значення.

Мінфін і Держстат в спільному листі  від 14.03.2018 р. №35230-06-5/6959, №04.3-07/22-18 роз'яснили, до яких підприємств, які видобувають корисні копалини, відноситься вимога Закону про бухоблік щодо обов'язкового застосування МСФЗ. Зокрема, для роз'яснення даної норми в листі наведені коди діяльності з видобутку корисних копалин згідно з КВЕД-2010. Підприємства, які займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення за кодами, перерахованими в листі, а це коди КВЕД в розділах 05-08 (сюди й включається клас 08.12), мають складати фінзвітність відповідно до МСФЗ.

Таким чином, вважаємо, що оскільки суглинки відносяться до «місцевих» корисних копалин, то незалежно від того, чи підприємство відкриє додатковий КВЕД 08.12, чи ні, обов’язку застосовувати МСЙФЗ у підприємства немає. Адже суб'єкти господарювання, які видобувають корисні копалини місцевого значення, не є суб'єктами видобувних галузей у контексті Закону №2545. Більше того, немає необхідності відкривати такий КВЕД як 08.12, адже підприємство видобуває суглинки не для здійснення підприємницької діяльності із їх продажу, а для використання у виготовлені цегли.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , МСФЗ , Малі підприємства

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі