• Посилання скопійовано

Які звіти слід подавати новоствореному ФОП у 2019 році?

Реєстрація підприємцем відбулася 18.02.2019 року. З 01.03.2019 р. також відбулася реєстрація платником ІІ групи ЄП. Які звіти потрібно подати за І квартал 2019 року та за 2019 рік загалом?

ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, у якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування (пп. 177.5.2 ПКУ). Тобто, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 ПКУ) – до  10 травня 2019 року. Також дивіться роз'яснення ДФС у «ЗІР» (підкатегорія 104.09).

Положеннями п. 294.1 ПКУ передбачено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

Для зареєстрованих в установленому порядку ФОП, які до закінчення місяця, у якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку (абз. 1 п.  294.4 ПКУ).

Враховуючи викладене, новостворена фізособа – підприємець за період від дати держреєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування подає квартальну податкову декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу та самостійно сплачує суму податкового зобов’язання, зазначену у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, визначеного для подання податкової декларації.

Водночас, пп. 49.2 ПКУ встановлено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Отже,  якщо протягом звітного періоду фізособа – підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не вела та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, та не має інших доходів з джерел їх походження з України та іноземних доходів, то вона не має обов’язку щодо подання податкової декларації та додатку Ф2 до неї.

За підсумками року ФОП за період ІІ-IV квартал 2019 року подає декларацію з єдиного податку для ІІ групи у строк до 1 березня 2020 року (п. 296.2 ПКУ).

У строк до 9 лютого 2020 року ФОП на ІІ групі має подати також звітність з ЄСВ (додаток 5).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михайло

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Виправлення помилки в рядку 108 Податкового розрахунку
    У Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску не було проставлено відмітку про створення нового робочого місця в рядку 108 заголовної частини. Чи можливо подати уточнюючий розрахунок для виправлення цієї помилки і яка процедура такого виправлення?
    12.09.202517
  • Відображення ЦПХ у єдиній звітності
    Чи потрібно включати фізичних осіб, які виконують роботи/надають послуги за договорами цивільно-правового характеру, до рядка 103 "Кількість працівників" в Єдиної звітності з ЄСВ, ПДФО та військового збору?
    11.09.202569
  • Заповнення форми №20-ОПП при закритті об'єкта
    Як правильно заповнити графу 16 (помітка про взяття на облік за неосновним місцем обліку) форми №20-ОПП при закритті об'єкта (припинення договору оренди), який раніше був зареєстрований як об'єкт за неосновним місцем обліку? Чи потрібно дублювати позначку "+" у цій графі?
    10.09.202548
  • Подання фінзвітності та декларації з ЄП, якщо немає діяльності
    Юрособа (перебуває на єдиному податку) з 2022 року не веде госпдіяльності та не подає фінавітність до податкової та органів статистики. Чи є це порушенням? Чи зобов'язана компанія подавати фінзвітність у подальшому, якщо діяльність не відновиться? Чи потрібно подавати декларацію з єдиного податку?
    10.09.202557
  • Відображення у Звіті про використання доходів неприбуткової організації знищення гумдопомоги від нерезидента
    Отримувачі гуманітарної допомоги - неприбутковці, що втратили під час дії ВС майно у вигляді гуманітарної допомоги, та факт такої втрати підтверджено документами, відображають втрати у розділі ІІІ додатка ГД до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації
    08.09.202518