Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Складаємо річну декларацію з єдиного податку для підприємців І — ІІІ груп

Як складається річна декларація з єдиного податку для підприємців І — ІІІ груп?

Чинна форма податкової декларації платника єдиного податку — фізособи-підприємця затверджена Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578.

За п. 296.2 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп подають до ДФС декларацію у строк, установлений для річного звітного періоду. Тобто така декларація подається протягом 60 календарних днів після закінчення звітного періоду. Тому за 2018 рік «єдинники» І та ІІ груп мають подати декларацію до 1 березня 2019 року включно.

За п. 296.3 ПКУ «єдинники» ІІІ групи подають до ДФС декларацію у строки, встановлені для квартального звітного періоду. Тобто така декларація подається протягом 40 календарних днів після закінчення звітного періоду. Тож за IV квартал 2018 року «єдинники» ІІІ групи мають подати декларацію до 11 лютого включно, оскільки 9 лютого припадає на суботу.

Наразі діє єдина форма декларації для підприємців — «єдинників» І, ІІ та ІІІ груп. Декларація заповнюється наростаючим підсумком з початку року. Якщо будь-який рядок декларації не заповнюється у зв'язку з відсутністю даних (суми), то в ньому робиться прокреслення. Докладно складання такої декларації за 2018 рік ми аналізували тут.

Нагадаємо, що «єдинники» І — ІІ груп мають власні строки сплати податку (авансовими внесками), тому подання декларації і сплата єдиного податку для них не пов'язані між собою. А ось платники ІІІ групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації (п. 295.3 ПКУ).

Проте за п. 295.7 ПКУ єдиний податок, нарахований за перевищення граничної суми (обсягу) доходу (який встановлений для певної групи п. 291.1 ПКУ), сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , Єдиний податок , Звітність , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі