Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону про бухоблік, склад та форми фінансової звітності підприємств установлюються Мінфіном за погодженням із Держстатом. На сьогодні є п'ять форм фінансової звітності:
- форма №1 — Баланс (Звіт про фінансовий стан), форма затверджена НП(С)БО 1;
- форма №2 — Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), форма затверджена НП(С)БО 1;
- форма №3 — Звіт про рух грошових коштів (затверджено дві форми звіту: за прямим та за непрямим методом), форма затверджена НП(С)БО 1;
- форма №4 — Звіт про власний капітал, форма затверджена НП(С)БО 1;
- форма №5 — Примітки до річної фінансової звітності, форма затверджена наказом Мінфіну від 29.11.2000 р. №302.
До складу річної фінзвітності входять усі п'ять форм. Усі ці форми певним чином повинні бути узгоджені між собою — тобто певні рядки однієї форми повинні відповідати певним рядкам іншої форми. Як саме порівнювати показники фінзвітності, можна дізнатися з Методичних рекомендацій з перевірки порівнянності показників фінансової звітності, затверджених наказом Мінфіну від 11.04.2013 р. №476. Докладніше ми розповімо про це у наступних матеріалах.
Додаткові форми звітності, які формально не входять до фінансової звітності, але подаються разом з нею, — це звіт про управління та звіт про платежі на користь держави (див. п. 2 Порядку №419).
Підприємства (крім бюджетних установ, мікропідприємств та малих підприємств) подають разом з річною фінансовою звітністю звіт про управління. Середні підприємства мають право не відображати у звіті про управління нефінансову інформацію. Мінфін наказом від 07.12.2018 р. №982 затвердив Методичні рекомендації зі складання звіту про управління. Форму звіту про управління не затвердили, тому кожне підприємство відповідно до визначення та опису змісту цього звіту має самостійно розробити його форму. Звіт про управління містить додаткову інформацію, що не включена до фінансової звітності, зокрема достовірний огляд розвитку підприємства та його діяльності за звітний період з описом ризиків і невизначеностей, з якими стикається підприємство.
Підприємства, які провадять діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення або заготівлю деревини і при цьому становлять суспільний інтерес, подають разом з річною фінансовою звітністю звіт про платежі на користь держави. Про цей звіт ми писали в «ДК» №01-02/2019.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись