• Посилання скопійовано

Видобування води з колодязя для виробничих потреб: звітність за МСФЗ

Підприємство має трубчатий колодязь глибиною 20 м, який використовується для виробничих потреб. На колодязь є дозвіл на спецводокористування. Станом на початок 2018 р. підприємству потрібно було звітувати за МСФЗ за діючою на той час редакцією Закону про бухоблік. Чи звільняється підприємство від застосування МСФЗ після внесення змін до закону?

За редакцією Закону про бухоблік, яка діяла з 01.01.2018 р. до 16.11.2018 р., підприємства, які  здійснюють діяльність з видобутку   корисних   копалин   загальнодержавного  значення, мали б вести бухоблік та складати фінзвітність за МСФЗ вже з 01.01.2018 р. Під це формулювання мимоволі підпали й всі СГ, які видобувають воду зі свердловин та колодязів (навіть фермерські господарства та платники єдиного податку), адже підземні води – це корисні копалини загальнодержавного значення відповідно до постанови Кабміну №827. Про це ми писали раніше у ДК №51-52/2017.

Очевидно, що законодавці мали на увазі дещо інше, ніж перехід на МСФЗ всіх користувачів водяних свердловин та колодязів від малих до великих. 18 вересня 2018 р. було прийнято Закон №2545, який визначає правові засади регулювання та організації збирання, розкриття та поширення інформації з метою забезпечення прозорості та запобігання корупції у видобувних галузях в Україні. У Законі про бухоблік слова «підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення» в усіх відмінках і числах замінили словами «суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях» у відповідному відмінку і числі. Зміни набрали чинності 16.11.2018 р. Тепер відповідно до ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік, фінзвітність  та  консолідовану  фінзвітність за МСФЗ, починаючи із 2018 року в обов’язковому порядку мають складати, зокрема, підприємства, які здійснюють діяльність у видобувних галузях. 

Відповідно до абз. 17 ст. 1 Закону про бухоблік підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, - це підприємства, які здійснюють таку діяльність: 

  • з геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;
  • та/або видобування корисних копалин загальнодержавного значення; 
  • та/або виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції щодо корисних копалин загальнодержавного значення;
  • та/або транспортування трубопроводами (у тому числі з метою транзиту) вуглеводнів та хімічних продуктів (ст. 1  Закону №2545).

Отже, прості користувачі водяних свердловин та колодязів можуть більше не перейматися міжнародними стандартами – це залишилося для «дорослих» видобувачів корисних копалин.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»