Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Подання фінансової (проміжної) звітності щокварталу протягом 2018 року

Чи зобов’язане підприємство подавати фінансову (проміжну) звітність щокварталу до органів статистики, якщо за 2017 рік отримано дохід менше ніж 20 млн грн та чисельність працівників якого становить менше ніж 50 осіб?

Докладно про подання фінансової (проміжної) звітності щокварталу протягом 2018 року читайте тут>>

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік для цілей цього Закону підприємства (крім бюджетних установ) можуть належати до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств.

Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів – до 4 млн євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – до 8 млн євро;
  • середня кількість працівників – до 50 осіб.

Для визначення відповідності критеріям, встановленим у євро, застосовується офіційний курс гривні щодо іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі курсів Національного банку, що встановлювалися для євро протягом відповідного року.

Для малих підприємств, крім тих, що зобов'язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами, встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати (ч. 3 ст. 11 Закону про бухоблік).

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону про бухоблік підприємства зобов'язані подавати фінансову звітність органам, до сфери управління яких вони належать, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, якщо інше не передбачено Законом про бухоблік. Органами державної влади та іншим користувачами фінансова звітність подається відповідно до законодавства.

Малі підприємства мають подати фінансову звітність за I квартал 2018 року органам статистики не пізніше 25 квітня 2018 року за формою №1-м, 2-м.

 

Подання фінзвітності до органів ДФСУ

У п.  46.2 ПКУ зазначено, що платник податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією подає квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст.  137 ПКУ.

Річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, зазначених у п. 137.5 ПКУ, а саме:

  • платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
  • виробників сільськогосподарської продукції;
  • платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн грн. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Тобто, до податкових органів фінансова звітність подається разом з річною податковою декларацією – теж за рік.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Доходи , Фінансова звітність , Малі підприємства

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі