За п. 3.3 Методрекомендацій №635 облікова політика може змінюватися у випадках, якщо:
- змінюються на підприємстві статутні вимоги;
- змінюються вимоги Мінфіну;
- зміни облікової політики забезпечать більш достовірне відображення подій (господарських операцій) у бухобліку і фінзвітності.
Порядок внесення змін до наказу про облікову політику описується п. 3.4 Методрекомендацій №635. Так, наказ про облікову політику може бути прийнятий як базисний на час діяльності підприємства, до якого за потреби вносяться зміни з визначеного часу. Тобто невеличкі зміни, які стосуються незначної частини тексту наказу, можна оформити окремим наказом, у якому зазначаються тільки ці зміни. Затверджувати наказ у новій редакції в цьому випадку не потрібно.
А ось у разі внесення до облікової політики змін, що за обсягом охоплюють більшу частину тексту або істотно впливають на її зміст, наказ про облікову політику доцільно повністю викласти в новій редакції.
Зверніть увагу: відповідно до п. 3.5 Методрекомендацій №635, при зміні облікової політики внесені зміни потрібно наводити у примітках до річної фінзвітності у формі опису або шляхом прикладання до звітності копії відповідного наказу.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись