• Посилання скопійовано

Списання невиплаченої винагороди за ЦПД

У 2021 р. був залучений до надання послуг за ЦПД засуджений з виправної колонії. Кошти перераховували на рахунок колонії з зазначенням у призначенні прізвища засудженого. Засуджений звільнився з місця позбавлення волі і в нас в розрахунках залишилася невиплачена винагорода на суму 32,05 грн. Чи можна списати цю суму, оскільки реквізити для перерахування відсутні?

У бухгалтерському обліку відповідно до Інструкції №291 за кредитом рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" відображається заборгованість за одержані від постачальників та підрядників товарно-матеріальні цінності, прийняті роботи, послуги, за дебетом - її погашення, списання тощо. На субрахунку 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками" ведеться облік розрахунків за одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги з вітчизняними постачальниками та підрядниками.

Тобто за кредитом субрахунку 631 відображається заборгованість роботодавця перед особою за надані послуги/виконані роботи. Приймання виконаних робіт (наданих послуг) здійснюється за актом, в якому зазначається, які саме роботи виконані чи послуги надані. І саме акт слугуєпідставою для оплати цих робіт (послуг).

Тож, якщо у замовника, з якихось причин, залишилася кредиторська заборгованість перед особою за виконані роботи, надані послуги, та зважаючи на те, що договорні відносини за договором ЦПХ регулює ЦКУ, то слід дотримуватися тих строків та перебігу позовної давності, що встановлені саме нормами ЦКУ. Так, відповідно до ст. 257 ЦКУ, загальна позовна давність становить три роки.

За пп. 1 ст. 261 ЦКУ перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. Водночас, за зобов'язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання. Для визначення початку перебігу строку з метою звернення до суду така особа має звернутися до замовника з вимогою щодо повернення йому понесених витрат.

Таким чином, якщо підприємство, до сьогодні, не отримувало жодних вимог про повернення коштів від особи, яка виконувала роботи/послуги у 2021 р., то списати заборгованість підприємство зможе після спливу строку позовної давності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»