• Посилання скопійовано

Бухоблік виготовлення зразків з товарів

Підприємство планує з товарів виготовити зразки, які потім надаватиме своїм покупцям. Зразки виготовлятиме сторонній підрядник. Як оформити передачу товарів підряднику, отримання зразків? Як відобразити в бухгалтерському обліку?

Документальне оформлення

Підприємство передаватиме товари і отримуватиме товари, перероблені у зразки. Тобто, і передаватимуться, і отримуватимуться запаси (матеріальні активи).

Тому як передача, так і отримання оформляються накладними та/чи ТТН (у разі, якщо товари перевозяться автомобільним транспортом).

Оскільки виготовлення зразків здійснюватиме інша особа, підрядник, з нею укладають договір підряду. Такий договір регулюється ст. 837 – ст. 864 ЦКУ.

В розглядуваній ситуації роботи виконуються з матеріалу замовника, тож мають дотримуватися норми ст. 839 – ст. 842 ЦКУ.

Виконані роботи передаються за актом приймання-передачі виконаних робіт. Окрім того, підрядник має скласти звіт про використання матеріалу замовника та повернути його залишок замовнику, якщо такий залишок є (див. ч. 1 ст. 840 ЦКУ).

Але звіт можна сумістити з актом приймання-передачі. Тобто, інформацію, яку містить звіт, записують до акту.

 

Бухгалтерський облік

Передані підряднику товари продовжують обліковуватися на рахунку 28, але в аналітичних даних до цього рахунку відображається, що товари передані підряднику:

  • Дт 28(підрядник) Кт 28(склад) – на первісну вартість товару.

Отримані від підрядника зразки відображаються зворотнім проведенням:

  • Дт 28(склад) Кт 28(підрядник) – за первісною вартістю товару.

Поряд з цим первісна вартість зразків збільшується на вартість підрядних робіт:

  • Дт 28(склад) Кт 631 – на вартість виконаної роботи;
  • Дт 641 Кт 631 – на суму ПДВ, якщо підрядник і підприємство платники ПДВ;
  • Дт 631 Кт 311 – оплата підрядних робіт.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:0926
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202526
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202575
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518