• Посилання скопійовано

Безоплатне передання списаних МШП в експлуатацію: що в обліку?

Підприємство вже рік перебуває в стані простою. Зараз воно скорочує діяльність і передає на благодійність (через благодійні організації) різні ТМЦ. Планується передача МШП, які були передані в експлуатацію більше року тому і обліковуються на забалансовому рахунку по кількості. Як оформити та відобразити це в обліку?

Документальним підтвердженням надання благодійної допомоги у вигляді ТМЦ можуть бути такі документи (в комплексі):

  • Лист-клопотання від одержувача (благодійної організації, лікарні, школи, місцевої ради тощо) – за його наявності. У листі може зазначатися, яку саме допомогу потребує отримувач: грошові кошти (можливе зазначення цілей, на які потрібні кошти), певні товари або послуги тощо. В даному випадку в листі можна зазначити потребу в МШП, що плануються до передачі. Такий лист складати не обов’язково, він свідчить лише про ініціативу та потреби отримувача благодійної допомоги;
  • Наказ керівника підприємства про надання благодійної допомоги – складається обов’язково як підстава для проведення цієї госпоперації. У наказі слід навести максимальну інформацію про надання допомоги: форма допомоги (в даному випадку – ТМЦ, а саме МШП), цілі надання допомоги (якщо вони є) та номенклатура ТМЦ;
  • Первинні документи, які свідчать про передачу ТМЦ отримувачу. Це може бути накладна на ім’я отримувача або акт списання ТМЦ.

Відповідно до п. 23 НП(С)БО 9, вартість малоцінних  та  швидкозношуваних  предметів,  що передані   в   експлуатацію,   виключається   зі   складу  активів (списується  з  балансу)  з  подальшою  організацією  оперативного кількісного  обліку  таких  предметів  за  місцями  експлуатації і відповідними особами протягом строку їх фактичного використання. 

У запитанні йдеться про МШП, які вже передані в експлуатацію, списані з балансу і тепер обліковуються за місцями  експлуатації  по кількості. Тож в бухобліку передання таких МШП вже не відображається, а в обліку за  місцями  експлуатації відображається їх вибуття на підставі вищезазначених документів – накладної або акту.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Нюанси обліку залишку коштів ТОВ при визнанні банку неплатоспроможним
    На поточному рахунку ТОВ у банку, який визнали неплатоспроможним, є залишок коштів. Як обліковувати дані кошти? Чи потрібно обчислювати резерв? Чи треба визнавати та розраховувати на базі такого резерву відстрочений податок на прибуток?
    12.05.202521
  • Витрати на благодійний захід: як списати?
    Благодійний фонд реалізує різні проєкти (наприклад, вивчення мови, імідж українця тощо) для дітей, для жителів міста, інколи декілька днів, де пригощають кавою, чаєм, смаколиками. Як повинен виглядати бланк на списання та як часто потрібно його робити: щодня чи після закінчення проєкту? Ініціатива проведення таких проєктів може бути від фонду, чи потрібне прохання якоїсь організації або ж дозвіл місцевої влади?
    12.05.2025111
  • Продаж частки в дочірньому ТОВ: облік та податкові наслідки
    Розглянуто питання визначення собівартості фінансової інвестиції (частки в статутному капіталі дочірнього підприємства, що обліковується за методом участі в капіталі) для цілей оподаткування податком на прибуток при її продажу. Проаналізовано виникнення податкових різниць при такій операції та необхідність складання дочірньою компанією проміжної фінансової звітності на дату продажу частки
    09.05.202553
  • Чи повинні ФОПи, які надають бухгалтерські та ріелторські послуги, стати на облік в Держфінмоніторингу?
    ФОП надає бухгалтерські послуги та має на обслуговуванні ФОПf - ріелтора. Чи є вони суб'єктами первинного фінансового моніторингу? Чи потрібно їм реєструватися в Мінфіні? Чи потрібно подавати звіт щодо моніторингу, а якщо так, то за якою формою?
    09.05.2025739
  • Нюанси обліку собівартості при збільшенні потужності обладнання
    ТОВ переробляє сою на олію соєву та макуху. Буде розширено потужність, зокрема, додано лінію. Як рахувати собівартість: окремо за кожною лінією чи загалом?
    07.05.2025638