Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Організація футбольних турнірів, як витрати на рекламу

Підприємство планує створити футбольну команду для популяризації підприємства. Для організації турнірів залучатиметься стороння компанія, підприємство закуповуватиме спортивну форму для участі у турнірах. Чи є такі витрати витратами на рекламу? Працівники братимуть в цьому участь у позаробочий час

З точки зору Закону про рекламу

Відповідно до ст. 1 Закону про рекламу, реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Отже, якщо підприємство створює футбольну команду для розповсюдження інформації про своє підприємство для того, аби сформувати інтерес споживачів щодо такого підприємства, то створення футбольної команди, участь в турнірах будуть рекламними заходами.

А відповідні витрати на такі заходи будуть рекламними.

Це також означає, що при здійсненні таких рекламних заходів підприємство має дотримуватися вимог Закону про рекламу.

Наприклад, така діяльність, на наш погляд, підпадає під поняття спонсорства.

Згідно зі ст. 1 Закону про рекламу, спонсорство - добровільна матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними та юридичними особами будь-якої діяльності з метою популяризації виключно свого імені, найменування, свого знака для товарів і послуг.

Обмеження на спонсорство наведені в ст. 5 та інших статтях Закону про рекламу.

Причому, на наш погляд, якщо підприємство планує таку рекламну компанію, її потрібно зафіксувати внутрішніми документами. Наприклад, наказом керівника підприємства та/чи рішенням учасників, підтвердженим протоколом зборів тощо.

 

З точки зору бухгалтерського обліку

Відповідно до п. 19 НП(С)БО 16 витрати на рекламу включаються до витрат на збут.

Таким чином, всі розглядувані витрати включатимуться до складу витрат на збут – на рахунок 93.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Реклама , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі