Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Оплата ремонту авто за кордоном корпоративною карткою та страхове відшкодування

Директор за кордоном здійснив розрахунок корпоративною карткою в сумі 2 000,00 EUR за заміну лобового скла автомобіля та подав авансовий звіт. Страхова компанія погодила дані витрати і повернула кошти підприємству на інший рахунок, ніж той, до якого емітовано картку. Як відобразити це в бухобліку?

Нагадаємо, що на даний момент операція з оплати ремонту автомобіля на суму 2000 євро не підпадає під валютне регулювання та не порушує приписи нормативних документів – див. тут.

Також звертаємо увагу, що так звана «корпоративна картка» належить самому підприємству, хоча вона й емітується на фізичну особу – працівника. Найчастіше це керівник підприємства та його заступники.

Платіжна картка може емітуватися до будь-якого рахунку підприємства, зараз немає відмінностей між рахунком, до якого емітована картка, і до якого – ні. На практиці зазвичай для користування платіжними картками відкривають окремі рахунки, щоб обмежити суми коштів підприємства, які доступні для держателів корпоративних карток.

Докладно про корпоративні картки ми писали тут.

В даному випадку маємо дві різні господарські операції:

  1. Оплата ремонту автомобіля з корпоративної картки;
  2. Отримання страхового відшкодування від страхової компанії.

Операції не пов’язані між собою, їх облік не залежить від того, що кошти витрачено з одного рахунка, а компенсація отримана на інший.

Бухоблік операцій див. у таблиці. У прикладі показано отримання страхового відшкодування в розмірі 100% понесених витрат. 2000 євро за умовним курсом 31 грн/євро становить 62000 грн. Курсові різниці у прикладі не розглядаються.

Таблиця

Зміст господарської операції

Дт

Кт

Сума, грн

Оплата ремонту автомобіля з корпоративної картки

372

311/рахунок картки

62000

Затверджено авансовий звіт директора та віднесено на витрати оплату ремонту автомобіля

92

372

62000

Нараховано суму страхового відшкодування (акт, сертифікат страхової компанії)

375

746

62000

Отримано суму страхового відшкодування на основний рахунок підприємства

311/основний рахунок

375

62000

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Автотранспорт , Страхування , Облік , Ремонт

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі