Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Облік процентів за розстроченням податкового зобов’язання

Підприємство з податковою уклало договір на розстрочення грошового зобов’язання з податку на нерухоме майно. Як обліковувати нараховані та сплачені проценти щодо такого зобов’язання? Чи можна враховувати у складі витрат?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(с)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

В обліку нарахування процентів за розстроченим податковим зобов’язанням відноситься до фінансових витрат записом - Дт 95 Кт 684. Тобто нараховані проценти враховуються при визначені фінрезультату до оподаткування. Проценти відображаються у тому звітному періоді за який їх фактично було нараховано.

При цьому, збільшувати фінрезультат згідно з пп. 140.5.11 ПКУ не потрібно, оскільки цей пункт застосовується щодо сум саме штрафів або пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства. В даному ж випадку має місце нарахування процентів, які не є ані штрафом ані пенею.

Сплата нарахованих процентів відповідно відображається записом - Дт 684 Кт 311.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі