• Посилання скопійовано

Чи має ФОП окрім товарного чеку виписувати накладну?

ФОП на ІІ групі ЄП продав товар за готівку юрособі. Отримання готівки та передачу товару оформив товарним чеком. Чи потрібно до чеку складати звичайну накладну?

Ні, не потрібно, тому що це не передбачено чинним законодавством.

Згідно з пп. 296.1 ПКУ ФОП на ЄП групи ІІ мають вести облік отриманих доходів у довільній формі.

Поряд з цим, в пп. 44.1 ПКУ сказано, що для цілей оподаткування платники податків ведуть облік доходів та інших податкових показників на підставі первинних документів.

Тобто операцію отримання доходу потрібно документально підтвердити.

Окрім того, відповідно до вимог Закону «Про захист прав споживачів» продавець має надати покупцеві розрахунковий документ. Згідно з п. 7 ст. 1 цього Закону, документом, який підтверджує вчинення усного правочину, може бути розрахунковий документ, до якого відноситься в тому числі товарний чек.

Про товарний чек, як один з різновидів розрахункового документа, йде мова і в Законі про РРО.

Але форма товарного чека нормативними документами не затверджена, тому кожен ФОП самостійно розробляє форму товарного чека, який він використовує.

Поряд з цим, маємо рекомендацію податкової щодо форми чеку.

Читаємо відповідь на питання в підкатегорії 109.10, ЗІР: «Що таке товарний чек та які обов’язкові реквізити він повинен містити?».

Податкова відповідає, що суб’єкти господарювання можуть видавати товарні чеки довільної форми. Проте, виходячи зі змісту Закону «Про захист прав споживачів», а також визначення Законом про РРО терміну «розрахункові документи», до яких, зокрема, відносяться товарні чеки, на погляд податкової, товарний чек повинен містити напис «Товарний чек» та за змістом відповідати вимогам п. 2 розд. II Положення №13, за виключенням відображення в ньому фіскального номера РРО, напису «Фіскальний чек».

Про оформлення ФОП на ЄП товарних чеків ми писали також, наприклад, тут, тут, тут тощо.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Формулювання в Акті на списання та безоплатну передачу комп’ютерної техніки
    Комунальне підприємство має на балансі повністю замортизовану та морально застарілу комп’ютерну техніку. За рішенням засновника (місцевої ради) ця техніка буде або списана з балансу, або безоплатно передана іншому підприємству. Яке обґрунтування писати в актах на списання, на передачу?
    21.11.202412
  • Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників з даними бухобліку пального?
    Підприємство є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального (дизпаливо) виключно для власного споживання у своїй виробничій діяльності. В результаті інвентаризації виявлені розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів – лічильників на акцизних складах підприємства. Як привести у відповідність дані бухобліку з показниками витратомірів-лічильників? Якими документами оформити?
    20.11.202421
  • Виготовлення та безоплатна передача продукції ЗСУ за благодійні кошти
    Підприємство на загальній системі оподаткування отримало кошти благодійної допомоги, за які виготовило запчастини для БПЛА (що є видом діяльності підприємства), і передало безоплатно військовій частині за актом приймання-передачі. Як обліковувати благодійну допомогу та безоплатну передачу запчастин?
    19.11.202426
  • Бухоблік «держдивідендів» у комунальному підприємстві
    Комунальне підприємство виплачує частину чистого прибутку засновнику – міськраді. Який порядок відображення в бухобліку комунального підприємства?
    15.11.202413
  • Що робити з активом утримуваним для продажу, коли минув рік?
    На балансі компанії на рахунку 286 обліковується об'єкт нерухомості, який було придбано шляхом реалізації права заставоутримувача. Підприємство здійснило оцінку майна. Результат - необхідність дооцінки. В найближчий рік об'єкт реалізовувати не планується. Як відобразити дооцінку об'єкта? Які податкові наслідки?
    14.11.202442