• Посилання скопійовано

Чи має ФОП окрім товарного чеку виписувати накладну?

ФОП на ІІ групі ЄП продав товар за готівку юрособі. Отримання готівки та передачу товару оформив товарним чеком. Чи потрібно до чеку складати звичайну накладну?

Ні, не потрібно, тому що це не передбачено чинним законодавством.

Згідно з пп. 296.1 ПКУ ФОП на ЄП групи ІІ мають вести облік отриманих доходів у довільній формі.

Поряд з цим, в пп. 44.1 ПКУ сказано, що для цілей оподаткування платники податків ведуть облік доходів та інших податкових показників на підставі первинних документів.

Тобто операцію отримання доходу потрібно документально підтвердити.

Окрім того, відповідно до вимог Закону «Про захист прав споживачів» продавець має надати покупцеві розрахунковий документ. Згідно з п. 7 ст. 1 цього Закону, документом, який підтверджує вчинення усного правочину, може бути розрахунковий документ, до якого відноситься в тому числі товарний чек.

Про товарний чек, як один з різновидів розрахункового документа, йде мова і в Законі про РРО.

Але форма товарного чека нормативними документами не затверджена, тому кожен ФОП самостійно розробляє форму товарного чека, який він використовує.

Поряд з цим, маємо рекомендацію податкової щодо форми чеку.

Читаємо відповідь на питання в підкатегорії 109.10, ЗІР: «Що таке товарний чек та які обов’язкові реквізити він повинен містити?».

Податкова відповідає, що суб’єкти господарювання можуть видавати товарні чеки довільної форми. Проте, виходячи зі змісту Закону «Про захист прав споживачів», а також визначення Законом про РРО терміну «розрахункові документи», до яких, зокрема, відносяться товарні чеки, на погляд податкової, товарний чек повинен містити напис «Товарний чек» та за змістом відповідати вимогам п. 2 розд. II Положення №13, за виключенням відображення в ньому фіскального номера РРО, напису «Фіскальний чек».

Про оформлення ФОП на ЄП товарних чеків ми писали також, наприклад, тут, тут, тут тощо.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    Сьогодні 09:042
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    Сьогодні 08:0116
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202579