Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи потрібен РРО при отриманні та поверненні фіндопомоги через касу?

Підприємство (платник податку на прибуток, неплатник ПДВ) отримує та виплачує фінансову допомогу через касу підприємства. РРО у підприємства нема. Чи є ця операція розрахунковою? Чи повинно підприємство використовувати РРО?

Ні, використовувати РРО не потрібно. І ось чому.

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО, РРО застосовують при здійсненні суб’єктами господарювання розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція – це:

  • приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг);
  • видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу); 
  • у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Тобто, РРО має застосовуватися там, де отримують кошти за продані товари, послуги. Або отримуються кошти, щоб їх переказати іншому суб’єкту господарювання.

У разі отримання та повернення фіндопомоги відсутня операція продажу товарів, послуг. Поряд з цим, кошти фіндопомоги отримується не для того, щоб їх переказати іншому суб’єкту господарювання.

А відтак, при отриманні і поверненні фіндопомоги відсутня розрахункова операція в розумінні Закону про РРО. Отже, і РРО не застосовується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Каса , РРО , Фінансова допомога

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі