Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Облік отриманого відшкодування від ДТП за кордоном

Авто підприємства перевізника-резидента потрапило в ДТП за кордоном. Польська страхова компанія відшкодувала збитки в євро за ДТП. Як таке відшкодування відобразити в бухгалтерському обліку?

Відповідно ст. 9 Закону про страхування, страхове відшкодування - страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку.

Страхове відшкодування не може перевищувати розміру прямого збитку, якого зазнав страхувальник. 

У разі перерахування страховою компанією-нерезидентом страхової суми для компенсації збитків від ДТП безпосередньо страхувальнику, страхувальник за погодженим актом (сертифікатом) від страхової компанії на дату складання документа визнає дохід. Це інші доходи, які виникають у процесі господарської діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства, який відображається на субрахунку 746 «Iнші доходи» в кореспонденції з субрахунком 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» (Дт 377 Кт 746), а вже отримана сума страхового відшкодуванням відображається проведенням: Дт 312 Кт 377. 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +