Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи потрібно дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання за П(С)БО?

ТОВ веде облік за П(С)БО. Згідно з МСБО 12 забороняється дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання. Подібна норма у П(С)БО 17 відсутня. Чи треба з 29.10.2019 р. ТОВ дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання за П(С)БО?

Відповідно до п. 3 П(С)БО 17, відстрочений податковий актив – це сума податку на прибуток, що підлягає відшкодуванню у наступних періодах унаслідок:

  • тимчасової податкової різниці, що підлягає вирахуванню;
  • перенесення податкового збитку, не включеного до розрахунку зменшення податку на прибуток у звітному періоді;
  • перенесення на майбутні періоди податкових пільг, якими скористатися у звітному періоді неможливо.

Відстрочене податкове зобов'язання - сума податку на прибуток, який сплачуватиметься в наступних періодах з тимчасових податкових різниць, що підлягають оподаткуванню.

Тобто ВПА та ВПЗ – це не заборгованість, а суми податку на прибуток. До того ж не можна заздалегідь визначити строк, протягом якого буде погашене ВПА або ВПЗ, і тому не можна його віднести до довгострокових активів/пасивів.

Дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків.

Отже, оскільки ВПА та ВПЗ не є довгостроковою заборгованістю, вони не підлягають дисконтуванню.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі