• Посилання скопійовано

Дисконтування довгострокової заборгованості з поворотної фіндопомоги у надавача та отримувача

05.12.2019 р. підприємство «А» отримало від підприємства «Б» безвідсоткову ПФД в сумі 5 млн грн. на 10 років. Підприємства є пов’язаними між собою. Чи правильно вчинять підприємства, якщо проведуть дисконтування заборгованостей за ПФД і, відповідно, збільшать на всю суму дисконту свої витрати (для підприємства « А») та доходи (для підприємства «Б») у декларації з прибутку за 2019 рік?

Щоб заборгованість підпадала під необхідність її дисконтування, потрібно, щоб виконувалися одночасно дві умови:

  1. Ця заборгованість повинна бути довгостроковою – тобто строк її погашення настає пізніше, ніж через рік з дати балансу;
  2. Ця заборгованість має погашатися коштами – тобто бути монетарною.

Більш докладно про це читайте тут

Якщо строк договору – 10 років, то заборгованість щодо фіндопомоги є довгостроковою, а отже, перша умова виконується.

Друга умова щодо монетарності заборгованості також виконується, а отже, обидві сторони повинні дисконтувати дебіторську та кредиторську заборгованості з ПФД за укладеним договором.

Як дисконтувати заборгованість та як відобразити це в бухобліку, читайте тут.

Двостороннє дисконтування заборгованості показано у цій консультації на прикладі дисконтування векселя. 

Якщо обидва підприємства виберуть одинакову ставку дисконтування, то у них будуть одинакові суми дисконту, але у підприємства «А» (отримувача ПФД) виникне дохід на всю суму дисконту та подальша амортизація цього дисконту, а у підприємства «Б»(надавача ПФД) виникають витрати на всю суму дисконту та поступове визнання доходу у вигляді процентів.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Витрати на утилізацію небезпечних відходів від ліквідації ОЗ: як облікувати?
    Чи визнаються витрати на утилізацію небезпечних відходів, отриманих від ліквідації ОЗ, "витратами", пов'язаними з вибуттям ОЗ, чи вони мають визнаватися як "запаси" від ліквідації ОЗ, але фактично активами не визнаються, оскільки їх використання у подальшому виробничому процесі не передбачається? На якому рахунку доцільно обліковувати витрати на утилізацію таких відходів, на рахунку "Інші витрати" (97) чи на рахунку "Інші витрати операційної діяльності" (94), зважаючи на списання ОЗ та виникнення витрат по ліквідації відходів у різних звітних періодах?
    23.05.2025111
  • Грант на виробництво комп'ютерної гри: як відобразити в обліку?
    ТОВ - резидент Дія Сіті, платник ПНВК, отримало грант від міжнародної компанії на виробництво комп'ютерної гри. Як відобразити в обліку? Чи потрібно оподатковувати?
    23.05.202530
  • Придбання у нерезидента і подальший продаж резиденту програмного забезпечення: облік та ПДВ
    Підприємство, резидент України, сплачує постачальнику нерезиденту 1000 євро за програмне забезпечення (для обладнання), яке буде передане засобами онлайн по електронній пошті. Це програмне забезпечення для обладнання воно придбаває для покупця - резидента України і передаємо йому код доступу. Як правильно оприбуткувати це ПЗ: як послугу чи товар? Чи повинно підприємство нараховувати ПДВ при придбанні ПЗ?
    23.05.202585
  • Облік електроенергії від СЕС: основи та розподіл витрат
    ТОВ встановило сонячну дахову ЕС. Чи потрібно і як саме обліковувати кількість виробленої та спожитої електроенергії, згенерованої цією СЕС?
    22.05.2025136
  • Чи можлива дооцінка ОЗ з нульовою залишковою вартістю?
    Як провести дооцінку пожежної машини з нульовою залишковою вартістю (первісна вартість та знос – 45272,29 грн), якщо її справедлива вартість станом на 31.12.2024 р. становить 476442,00 грн? Як визначити ліквідаційну вартість (0 грн або 1000 грн) та розрахувати амортизацію після переоцінки?
    22.05.202561