Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Відображення в обліку «перехідних» відсотків за користування кредитом

Підприємство сплачує відсотки за користування кредитом 5-ого числа кожного місяця. Кредитну лінію надано 06.12.2018 р. 04.01.2019 р. нараховано відсотки за період з 06.12.2018 до 04.01.2019 рр. Як відображати нараховану суму відсотків? Які первинні документи потрібні?

Згідно з п. 7 П(С)БО 16 витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Таким чином, частина відсотків, яка була нарахована за користування кредитом за дні грудня, відображається у витратах грудня. Аналогічно, частина відсотків, нарахована за користування кредитом за дні січня, відображається вже у січні.

При цьому, відповідно до ст. 9 Закону про бухоблік підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Водночас, як зазначає Мінфін у листі від 22.04.2016 р. №31-11410-06-5/11705, первинним документом може виступати і бухгалтерська довідка, яка обов’язково повинна містити всі обов’язкові реквізити первинного документа (п. 2 ст. 9 Закону про бухоблік) та відповідний розрахунок розподілу витрат на нараховані кредитні відсотки. Детальніше порядок складання бухгалтерської довідки ми розглядали тут>> 

В даному випадку підтвердженням суми та періоду нарахованих відсотків будуть кредитний договір, у якому прописані строки та порядок нарахування і сплати відсотків, та банківська виписка, у якій зазначено суму списаних чи сплачених відсотків та період, за який вони нараховані.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Кредити , Облік , Первинні документи

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +