Податківці у підкатегорії 124.03 ЗІР пояснили, що відповідно до пп. 268-1.1.1 ПКУ платниками збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – збір) є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради (далі – Рада), організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.
Об’єктом оподаткування збором є земельна ділянка, яка згідно з рішенням Ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів, а базою оподаткування – її площа (п. 268-1.2 ПКУ).
Форма податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 №636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», передбачає заповнення рядка 2 заголовної частини додатка «Розрахунок №збору за місця для паркування транспортних засобів» (далі – Розрахунок) до Декларації.
Згідно з приміткою 4 до Розрахунку в рядку 2 заголовної частини Розрахунку до Декларації зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальну одиницю, на території якої платник збору має об’єкт оподаткування. Щодо кожного такого коду за КАТОТТГ складається окремий додаток. КАТОТТГ – Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 №290.
Згідно з додатком до Кодифікатора для позначення об’єктів використовуються наступні скорочення:
1. «Перший рівень» – Автономна Республіка Крим, область, місто що має спеціальний статус ;
2. «Другий рівень» – район в Автономній Республіці Крим, області;
3. «Третій рівень» – територіальна громада;
4. «Четвертий рівень» – місто, селище, села (населений пункт);
5. «Додатковий рівень» – район у місті (в тому числі в місті, що має спеціальний статус);
6. «Категорія об’єкта», де:
- «O» – Автономна Республіка Крим, область;
- «K» – місто, що має спеціальний статус;
- «P» – район в Автономній Республіці Крим, області;
- «H» –територіальна громада (прикметникова частина назви територіальної громади);
- «M» – місто;
- «X» – селище;
- «C» – село;
- «B» – район в місті.
Таблиця Кодифікатора також має колонку «Назва об’єкта».
У рядку 2 заголовної частини Розрахунку до Декларації має зазначатися код територіальної громади, який міститься у колонці «Третій рівень», при цьому у колонці «Назва об’єкта» значиться потрібна назва територіальної громади, а у колонці «Категорія об’єкта» має значиться «Н» (що означає «територіальна громада»).
Наприклад, Декларація з Розрахунком подаються за об’єкти оподаткування (земельні ділянки, відведені для паркування), що розташовані на території Бердичівської територіальної громади Житомирської області. Отже, для визначення коду за КАТОТТГ територіальної громади в Кодифікаторі по пошуку у колонці «Назва об’єкта» за назвою територіальної громади «Бердичівська» визначається код цієї територіальної громади, який значиться у колонці «Третій рівень», а саме UA18020030000035625 (при цьому у колонці «Категорія об’єкта» має значитися «Н» – територіальна громада).
Водночас, при визначенні кодів за КАТОТТГ територіальних громад у м. Києві та м. Кривий Ріг – у заголовній частині Розрахунку до Декларації зазначаються коди районів цих міст, які містяться у колонці «Додатковий рівень» (район у місті (в тому числі в місті, що має спеціальний статус)).
Наприклад, якщо земельна ділянка, відведена для паркування, розташована в місті Києві в Печерському районі, то по пошуку у колонці «Третій рівень» за кодом Київської територіальної громади UA80000000000093317 визначаємо перелік всіх районів міста Києва у колонці «Назва об’єкта», та у колонці «Додатковий рівень» знаходимо код за КОАТУУ Печерського району – UA80000000000624772.
По всіх інших містах з районним поділом колонка «Додатковий рівень» не застосовується.
Висновок
Код території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальну одиницю, на території якої платник збору має об’єкт оподаткування (земельні ділянки, відведені для паркування).
