• Посилання скопійовано

Добровільне медстрахування для виконавців робіт за договорами ЦПХ

Компанія сплачує страховий платіж за ДМС працівникам і прибиральниці, яка працює за договором ЦПХ. Щомісячний платіж не перевищує 30% зарплати і винагороди за ЦПХ. Чи потрібно сплачувати ПДФО та ВЗ з виплати за ДМС для прибиральниці, адже в ПКУ сказано, що не має бути перевищення 30% саме зарплати. Чи вважається винагорода по ЦПХ зарплатою в даному випадку?

Звільнені від оподаткування ПДФО сплачені внески роботодавцем-резидентом за свій кошт, зокрема за договорами добровільного медичного страхування в межах 30% нарахованої заробітної плати такому працівнику (пп. «в» пп. 164.2.16 ПКУ).

Тобто при розрахунку 30% граничної межі використовують саме заробітну плату, нараховану роботодавцем працівникові за місяць, у якому фактично сплачено страховий платіж. 

Винагорода за ЦПХ не вважається зарплатою для визначення 30% межі по сплаті внесків за ДМС, а не для будь-яких інших цілей, оскільки зарплата нараховується працівникам, які працюють за трудовим договором і їх права визначені КЗпП, а винагорода за виконану роботу  це цивільно-правовівідносини між замовником та виконавцем, що діють на підставі ЦКУ.

Податковий агент може сплачувати страхові внески за ДМС як за працівників, так і за інших фізичних осіб. Проте, звільнення від оподаткування ДМС в частині неоподатковуваної межі в 30% стосується тільки зарплати, що виплачується найманим працівникам, які найняті за трудовим договором згідно з КЗпП.

Тож сплата страхових внесків за ДМС на користьприбиральниці, яка виконує роботи за договором ЦПХє для останньої додатковим благом у повній сумі, наданим замовником у негрошовій формі (п. 164.5 ПКУ) та підлягає оподаткуванню ПДФО (з застосуванням натурального коефіцієнту) та ВЗ (без застосуванням натурального коефіцієнту).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Аванс на відрядження за кордон виплачено на особисту платіжну картку працівника та корпоративну картку: як врахувати?
    Працівник отримав аванс на відрядження за кордон на особисту платіжну картку в гривні та отримав корпоративну картку в євро. Після закінчення відрядження у працівника залишилась невикористана сума коштів в гривнях, але йому не вистачило коштів в євро. Чи можна за залишок гривні компенсувати перевитрати в євро?
    15.02.2024614
  • Добровільне медстрахування для виконавців робіт за договорами ЦПХ
    Компанія сплачує страховий платіж за ДМС працівникам і прибиральниці, яка працює за договором ЦПХ. Щомісячний платіж не перевищує 30% зарплати і винагороди за ЦПХ. Чи потрібно сплачувати ПДФО та ВЗ з виплати за ДМС для прибиральниці, адже в ПКУ сказано, що не має бути перевищення 30% саме зарплати. Чи вважається винагорода по ЦПХ зарплатою в даному випадку?
    09.02.202421
  • Доповнення в Е-авансовий звіт після затвердження керівником
    Чи буде вважатись порушенням, якщо рядок "Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі __ грн, коп. касовий ордер/платіжна інструкція" Звіту, що складається в електронній формі, не буде заповненим? І чи не призведе це у подальшому до нарахування штрафних санкцій на підприємство під час проведення податкових перевірок?
    24.11.202358
  • Отримання оплати від клієнта за послуги адвоката-найманої особи на власну картку
    У яких випадках працівники адвокатського об'єднання (адвокати, які зареєстровані як наймані працівники і не зареєстровані як самозайняті особи) мають право приймати оплату за послуги від клієнтів адвокатського об'єднання на власні банківські картки і як правильно оформити приймання таких платежів?
    11.10.2023110
  • Місце постачання при наданні доступу до освітніх матеріалів
    Приватний навчальний заклад, резидент України, на загальній системі, платник ПДВ, надає доступ до відтворення відео освітніх матеріалів своєму контрагенту-нерезиденту, юрособі, яка не зареєстрована платником ПДВ в Україні. Працівники нерезидента мають можливість ознайомитися з навчальним матеріалом без комунікації з викладачами. Де в даному випадку знаходиться місце постачання послуг для потреб нарахування ПДВ?
    26.09.202332