• Посилання скопійовано

Добровільне медстрахування для виконавців робіт за договорами ЦПХ

Компанія сплачує страховий платіж за ДМС працівникам і прибиральниці, яка працює за договором ЦПХ. Щомісячний платіж не перевищує 30% зарплати і винагороди за ЦПХ. Чи потрібно сплачувати ПДФО та ВЗ з виплати за ДМС для прибиральниці, адже в ПКУ сказано, що не має бути перевищення 30% саме зарплати. Чи вважається винагорода по ЦПХ зарплатою в даному випадку?

Звільнені від оподаткування ПДФО сплачені внески роботодавцем-резидентом за свій кошт, зокрема за договорами добровільного медичного страхування в межах 30% нарахованої заробітної плати такому працівнику (пп. «в» пп. 164.2.16 ПКУ).

Тобто при розрахунку 30% граничної межі використовують саме заробітну плату, нараховану роботодавцем працівникові за місяць, у якому фактично сплачено страховий платіж. 

Винагорода за ЦПХ не вважається зарплатою для визначення 30% межі по сплаті внесків за ДМС, а не для будь-яких інших цілей, оскільки зарплата нараховується працівникам, які працюють за трудовим договором і їх права визначені КЗпП, а винагорода за виконану роботу  це цивільно-правовівідносини між замовником та виконавцем, що діють на підставі ЦКУ.

Податковий агент може сплачувати страхові внески за ДМС як за працівників, так і за інших фізичних осіб. Проте, звільнення від оподаткування ДМС в частині неоподатковуваної межі в 30% стосується тільки зарплати, що виплачується найманим працівникам, які найняті за трудовим договором згідно з КЗпП.

Тож сплата страхових внесків за ДМС на користьприбиральниці, яка виконує роботи за договором ЦПХє для останньої додатковим благом у повній сумі, наданим замовником у негрошовій формі (п. 164.5 ПКУ) та підлягає оподаткуванню ПДФО (з застосуванням натурального коефіцієнту) та ВЗ (без застосуванням натурального коефіцієнту).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Як врахувати витрати сільгосппідприємства на модернізацію польових доріг?
    Сільськогосподарське підприємство планує провести модернізацію польових доріг. На частину доріг у підприємства укладені договори оренди з ОТГ, а на деякі дороги – ні. Як врахувати такі витрати? Чи має право підприємство на ПК за цією операцією?
    17.07.202423
  • Останні виплати померлого працівника колишній дружині
    Працівник підприємства помер, проживав сам. На момент поховання родичів не знайдено, поховання відбулося за рахунок підприємства. Свідоцтво про смерть надано. На даний момент звернулась колишня дружина, з якою працівник давно розлучений, проте має спільну доньку, яка проживає закордоном. Чи може колишня дружина отримати розрахункові (зарплату та компенсацію відпустки), що від неї для цього потрібно?
    27.06.202479
  • Виправлення помилки і трансфертне ціноутворення
    Чи має вплив на обрахунок обсягу операцій з контрагентом нерезидентом пов'язаною особою за 2023 рік операція, яка фактично була здійснена підприємством у 2022 році, але відображена в бухгалтерському обліку підприємства у 2023 році як виправлення помилки, через 441 субрахунок, відповідно до НП(С)БО 6?
    09.05.202434
  • Оприбуткування готівки при міжнародних перевезеннях пасажирів
    Підприємство здійснює міжнародні перевезення пасажирів, розрахунки проводяться із використанням квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю та відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО, воно звільняється від обов’язку застосування РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та ведення КОРО. Як правильно оприбутковувати готівку за продані квитки в автобусах в касу підприємства?
    09.04.202426
  • Як відшкодувати витрати на конвертацію валют з особистої картки працівника?
    ТОВ – платник податку на прибуток на загальних підставах, оплачує рекламні послуги Фейсбук, які надає нерезидент. Відповідно до умов договору підприємству створено акаунт. Оплата послуг здійснюється з особистої картки працівника. Виписка по акаунту є актом наданих послуг і формується в гривні, а оплата в валюті. Як відшкодувати працівнику витрати на конвертацію валют?
    29.03.2024547