• Посилання скопійовано

Якщо право власності на нерухомість належить фізособам, податок обчислюється на основі документів на право власності

ТОВ зареєстровано в приватному секторі, де прописані засновник і інші члени сім'ї. З розрахунку якої квадратури налічуватиметься податок на нерухомість?

Відповідно до ст.5 Закону №755 держреєстрація юрсіб здійснюється за її місцезнаходженням, яке, своєю чергою, може бути, зокрема, адреса особи, яка відповідно до установчих документів виступає від її імені (в цьому випадку - засновник). Тож, виходимо з того, що підприємство зареєстроване за адресою житлової нерухомості, якою володіє фізособа - засновник. 

Базою оподаткування податком на нерухомість є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток, якою володіє певний платник податку (пп. 266.3.1 ПКУ). Якщо право власності на нерухомість належить фізичним особам, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зокрема на основі документів на право власності. При цьому зовсім не важливо, яка кількість осіб прописана в будинку. 


До речі, для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості передбачена пільга (таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період): база оподаткування зменшується на 120 кв. метрів. Наприклад, якщо будинок – 200 кв.м., база оподаткування на нерухомість становитиме 200 – 120 = 80 кв. метрів, а от якщо площа будинку становить менше 120 кв.метрів, то взагалі сплачувати нічого не доведеться. 

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються місцевими радами в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості, але не більше 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (на 2015 рік це 1218 грн.), за 1 кв. метр бази оподаткування.

ППР із обчисленим податківцями сумою податку надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.2024902
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202420
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202459
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202436
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202420