• Посилання скопійовано

Об’єкти ОЗ амортизуються протягом хоча б мінімального загального строку корисного використання

Наше підприємство часто придбаває ОЗ, які вже були у вжитку. Деякі об’єкти навіть були повністю замортизовані у продавця (видно за ф. №ОЗ-1, що передається нам продавцем). Як нам щодо таких об’єктів правильно визначити строк корисного використання при введенні в експлуатацію?

Строк корисного використання — суб’єктивна характеристика.

Визначальними чинниками тут є:

1) очікуване використання об’єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;

2) передбачуваний фізичний та моральний знос;

3) правові чи інші обмеження щодо термінів використання об’єкта й інші чинники.

Згідно з пп. 145.1.4 ПКУ строк корисного використання (експлуатації) ОЗ переглядається підприємством у разі зміни економічних вигід, які очікуються від його використання, але такий строк не може бути меншим від встановленого п. 145.1 ПКУ. I таке обмеження зовсім не пов’язане з категорією ОЗ — новий він чи вживаний.

По суті, повністю замортизований ОЗ — це ОЗ, у якого закінчився строк корисного використання. Але підприємство придбало ОЗ і має намір використовувати його за призначенням, а не демонтувати. Отже, на нашу думку, підприємство має самостійно встановити новий строк корисного використання ОЗ при введенні в експлуатацію, протягом якого очікується його використання. При цьому слід врахувати ось що: мінімальний строк корисного використання (експлуатації) ОЗ, встановлений п. 145.1 ПКУ, є загальним строком для будь-якого ОЗ, незалежно від того, скільки підприємств протягом цього строку його використовували.

Певний час податківці погоджувалися з точкою зору, що покупцю, який придбає вживаний ОЗ, можна відняти від строку корисного використання строк експлуатації ОЗ у продавця. Але на сьогодні думка податківців з цього питання є однозначною: норми п. 145.1 ПКУ працюють однаково як для продавця, так і для покупця, як для нових, так і для вживаних ОЗ — строки єдині. I отримання покупцем ф. №ОЗ-1 від продавця щодо строку експлуатації цього об’єкта ОЗ нічого не визначає у нового власника об’єкта ОЗ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202437
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485