• Посилання скопійовано

Чи буде дивідендами різниця між ціною договору та ціною «витягнутої руки»?

Компанія придбала на позабіржовому ринку держоблігації США у нерезидента (ОАЕ), який опосередковано володіє 24% СК компанії. Нерезидент надав довідку для уникнення подвійного оподаткування. Чи буде різниця між вартістю за ціною договору та ціною, що відповідає принципу «витягнутої руки», прирівнюватися до дивідендів? Чи оподатковувати різницю податком на доходи нерезидентів?

Додаткові умови:

Облігації допущені до обігу на ринку України згідно з Постановою КМУ. Компанія розрахувалася за ці цінні папери, залікувавши зустрічні однорідні вимоги. 

Нерезидент надав довідку, яка засвідчує, що він резидент ОАЕ та платник податків в ОАЕ. Тому Компанія скористалася пільгою щодо уникнення подвійного оподаткування. 

Угода підпадає під контрольовану операцію. На виконання умов принципу «витягнутої руки» Компанія в кінці року має зробити коригування ціни. 

Чи буде різниця між вартістю за ціною договору та ціною, що відповідає принципу «витягнутої руки» прирівнюватися до дивідендів згідно з пп. 14.1.49 ПКУ? Якщо так, то чи потрібно буде з цієї різниці платити податок на репатріацію? Чи можна буде також скористатися пільгою з уникнення подвійного оподаткування?

 

Відповідь:

Згідно з пп. 14.1.49 ПКУ для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного в пп. "а", "в", "г" пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки".

Про які-такі цінні папери (корпоративні права) йде тут мова?

Дивимося відповідь на питання 2 в розділі ІІ УПК №480 (від 20.08.2021 р.).

ДПС зазначає, що виходячи з контексту норми (в дужках після фрази "цінні папери" вказуються "корпоративні права"), під цінними паперами в абзаці 4 пп. 14.1.49 ПКУ потрібно розуміти ті цінні папери, які посвідчують корпоративні права, а не будь-які цінні папери. Відтак, для цілей оподаткування дивідендів "цінними паперами" вважаються пайові цінні папери, визначені у ч. 5 ст. 3 Закону про цінні папери, а саме пайові цінні папери, які засвідчують участь власника таких цінних паперів (інвестора) у статутному капіталі та/або активах емітента (у тому числі активах, які знаходяться в управлінні емітента) та надають власнику зазначених цінних паперів (інвестору) право на отримання частини прибутку (доходу), зокрема у вигляді дивідендів, та інші права, встановлені законодавством, а також проспектом цінних паперів або рішенням про емісію цінних паперів. До пайових цінних паперів належать: 

  • (а) акції; 
  • (б) інвестиційні сертифікати; 
  • (в) сертифікати фондів з управління нерухомістю; 
  • (г) акції корпоративного інвестиційного фонду. 
  • А в розглядуваній ситуації Компанія придбала держоблігації США, а не пайові цінні папери, тому не належить до дивідендів різниця, яка виникає між ціною договору і ціною "витягнутої руки". 

Таким чином, з цієї різниці, на наш погляд, податок не доходи нерезидентів не стягується.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»