• Посилання скопійовано

Заповнюємо графу 9 податкової накладної на звільнені від ПДВ операції

Який код потрібно зазначити у графі 9 розділу Б податкової накладної у разі перевезення вантажів транзитом через митну територію України? Чи потрібно заповнювати виноску №4?

Операції, що звільнені від оподаткування ПДВ, перелічені у ст. 197 ПКУ. Відповідно до п. 197.8 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням).

Статус отримувача послуг перевезення (тобто чи є він платником ПДВ, чи ні) не впливає на заповнення табличної частини податкової накладної. В будь-якому разі слід завповнювати графу 9 "код пільги", оскільки операція з транзитного перевезення звільняється від оподаткування ПДВ у постачальника незалежно від статусу отримувача послуги.

Відповідно до пп. 7 п. 16 Порядку №1307 у графі 9 розділу Б податкової накладної зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної.

На даний час діють Довідники №84/1 та 84/2.

У разі здійснення пільгових операцій, які не внесені до вказаних довідників (у зв’язку із запровадженням нової пільги) станом на дату складання податкової накладної, у графі 9 проставляється умовний код "99999999", а у відведеному полі зазначаються відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ та/або міжнародного договору (угоди), якими передбачено звільнення від оподаткування.

Операція, передбачена п. 197.8 ПКУ, внесена у Довідник пільг №84/2 та має код пільги 14060443. Відповідно, у графі 9 слід зазначити код 14060443, а виноска №4 не заповнюється.

Нагадаємо також інші особливості заповнення податкової накладної на звільнені операції:

1) У лівій верхній частині ПН у рядку "Складена на операції, звільнені від оподаткування" робиться помітка "Без ПДВ" - п. 17 Порядку №1307;

2) Якщо отримувач послуг – неплатник ПДВ, то ставиться позначка у лівій верхній частині ПН "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" та зазначається тип причини 02 - Складена на постачання неплатнику податку (п. 8 Порядку № 1307);

3) Якщо отримувач послуг – платник ПДВ, то у рядку "Отримувач (покупець)" вказується назва покупця та його індивідуальний податковий номер – у загальному порядку;

4) Якщо отримувач послуг – неплатник ПДВ, то у рядку "Отримувач (покупець)" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "100000000000" (п. 12 Порядку № 1307);

5) У графі 8 розділу Б табличної частини зазначається код ставки 903 – для операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування (пп. 6 п. 16 Порядку № 1307);

6) У графі 9 розділу Б табличної частини зазначається код пільги згідно з Довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету – код 14060443 для операцій, звільнених від ПДВ згідно з п. 197.8 ПКУ (пп. 7 п. 16 Порядку № 1307);

7) У разі складання ПН на операції з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ, рядки II-VIII розділу А табличної частини не заповнюються (п. 16 Порядку № 1307);

8) Для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні (п. 17 Порядку № 1307).

Нагадаємо також, що відповідно до пп. "а" пп.  195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковується  постачання таких послуг, як міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202429
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202423
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202470