• Посилання скопійовано

Відшкодування ПДВ у рахунок сплати податку на прибуток - чи можливе?

Чи можливо спрямувати суму бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших податків, зокрема податку на прибуток?

Пунктом 87.1 ПКУ, який визначає джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків, передбачено, що сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з відповідного платежу може бути здійснено за рахунок суми бюджетного відшкодування з ПДВ (на підставі відповідної заяви платника) до Держбюджету України, - пише "Вісник".

Можливість здійснення бюджетного відшкодування ПДВ за заявою платника у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до держбюджету, передбачено пп. «б» п. 200.4 ПКУ.

Тобто нормами Податкового кодексу передбачено право на зарахування сум бюджетного відшкодування з ПДВ лише на сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, які повністю сплачуються до держбюджету.

При цьому зарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, надходження яких розподіляються у пропорціях як до державного, так і до місцевих бюджетів, положеннями Податкового кодексу не передбачено.

Водночас відповідно до Бюджетного кодексу загальнодержавні платежі, такі як податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб тощо (ст. 29 глави 5 розділу II, статті 64, 66 та 69 глави 11 розділу III Бюджетного кодексу), розподіляються в різних пропорціях до державного та місцевого бюджетів.

Зокрема, згідно з п. 2 частини другої ст. 29 Бюджетного кодексу до доходів загального фонду Держбюджету України (з урахуванням особливостей, визначених п. 1 частини другої ст. 67-1 цього Кодексу) належать 90 % податку на прибуток підприємств, крім:

  • податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду держбюджету в повному обсязі;
  • податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є районні, міські ради, об’єднані територіальні громади, що зараховується відповідно до районних, міських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад податку (п. 18 частини першої ст. 64 цього Кодексу),
  • податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є Верховна Рада АР Крим та обласні ради, що зараховується відповідно до бюджету АР Крим, обласних бюджетів (п. 12 частини першої ст. 66 цього Кодексу)
  • податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є міські (міст районного значення), селищні та сільські ради, що зараховується відповідно до міських (міст районного значення), селищних та сільських бюджетів (п. 2 частини першої ст. 69 цього Кодексу).

Оскільки надходження з податку на прибуток підприємств згідно з положеннями Бюджетного кодексу пропор­ційно розподіляються між державним і місцевим бюджетом, а нормами Податкового кодексу передбачено зарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ тільки в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу, що сплачуються до держбюджету, то платник податку не має змоги спрямувати суму бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов’язань з податку на прибуток підприємств.

Аліна Кравзюк, заступник начальника відділу

методології адміністрування ПДВ та податку на прибуток

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    Сьогодні 14:368
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    Сьогодні 10:1224
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 796