• Посилання скопійовано

Отказ принять декларацию по НДС можна обжаловать в вышестоящий орган

ГНИ не приняла декларацию по НДС, поскольку в адресе не был указан номер офиса. Уплачен штраф, написано письмо о несогласии с тем, что отчетность не считается налоговой, и сдана «звітна нова» декларация. Ее вновь не признали налоговой. Как быть?

Відповідно до п. 48.3 ПКУ податкова декларація повинна містити такий обов'язковий реквізит, як місцезнаходження (місце проживання) платника податків.

Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. (ст. 93 ЦКУ)

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. (п. 45.2 ПКУ)

Відтак, при поданні податкової звітності у ній платник податків має вказувати саме ту адресу, яка внесена до Єдиного державного реєстру юросбі, фізосіб-підприємців та громадських формувань.

Якщо навіть з якоїсь причини (на практиці, як не дивно, автор зустрічав такі випадки) в облікових даних ДПІ адреса платника податків зазначена в іншому форматі, ніж в ЄДР,  вірними вважаються саме дані, зазначені в ЄДР, а хибні дані в ДПІ такий платник має виправити. Для цього відповідно до п. 9.2 Порядку обліку платників податків і зборів, платник податків зобов'язаний подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами №1-ОПП, №5-ОПП подається з позначкою "Зміни" або за формою №1-РПП - з позначкою "Перереєстрація, зміни". 

Але виходячи з того, що податківці наполягають на зазначенні в декларації саме того формату адреси, який був зазначений в ЄДР, то розбіжностей в реєстраційних та облікових даних немає, і йдеться про помилку саме платника податку, який невірно зазначив таку адресу в декларації.  

 

В якій формі слід таки подати декларацію до ДПІ?  

Відповідно до п. 50.1 ПКУ, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання. 

Якщо після подання декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог п. 169.4 ПКУ, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються. Щодо декларації з ПДВ, то така нова декларація подається у форматі «нова звітна».   

Але усі ці норми і випадки подання нової звітної або уточнюючої форми декларації стосуються, по суті, одного – виправлення помилок у вже поданій раніше декларації. На практиці поданою вважається не просто надіслана до ДПІ декларація, а та, яку податківці прийняли. Якщо податкова декларація не була визнана поданою, подавати нову звітну або уточнюючу форму такої декларації немає сенсу – неможливо виправити помилку в тому звіті, який не був визнаний контролюючим органом.  

Відтак, якщо податковий орган не прийняв подану декларацію у зв'язку з неправильним зазначенням податкової адреси (місцезнаходження), то платник податків має подати “звітну” декларацію з ПДВ з виправленою помилкою в адресі.  При цьому, якщо граничний строк подання декларації закінчився, а вона так і не була подана платником податку та визнана податківцями поданою, платник податку сплачуватиме штраф. Що і було зроблено, виходячи із умов запитання. При цьому сплата штрафу не звільняє платника податку від обов’язку подати декларацію до ДПІ. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.20247
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202414
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202435
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20246
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202443