• Посилання скопійовано

Якщо підприємство перевищило ліміт у 1 млн грн при наданні послуги, яка не оподатковується ПДВ, реєстрація не обов'язкова

Підприємство надає послуги з розробки програмного забезпечення нерезиденту, вони не є об'єктом оподаткування згідно з п. 186.3. "в". Обсяг цих послуг протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн. Чи підлягає таке підприємство обов'язковій реєстрації платником ПДВ?

Запитання: Підприємство надає послуги з розробки програмного забезпечення іноземному замовнику, вони не є об'єктом оподаткування згідно з п. 186.3. "в". Інших операцій в підприємства немає і не планується. Обсяг цих послуг протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень. Чи підлягає таке підприємство обов'язковій реєстрації платником ПДВ. Якщо не підлягає, то як контролюючий орган дізнається, що весь обсяг наданих послуг (який буде відображений у декларації з податку на прибуток, наприклад) не є об`єктом оподаткування? Чи треба якось наперед повідомляти про таке податковий орган? 

Відповідь: Давайте звернемось до п.181.1 ПКУ, у якому йдеться про вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку. Так, згідно цього пункту, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.


Разом з тим, у відповідності  до пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Таким чином, операції з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до пунктів 186.2 - 186.4 статті 186 ПКУ знаходиться за межами митної території України (у тому числі на території СЕЗ "Крим"), не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, тобто платники податку за такими операціями не визначають податкових зобов'язань.

Враховуючи вищезазначене, операції, про які йде мова у питанні, не можуть бути враховані для розрахунку ліміту в 1 млн. грн (без урахування ПДВ), передбачених п.181.1 ПКУ, а від так підстави для примусової реєстрації платником ПДВ у Вашого підприємства відсутні.

Додатково про це повідомляти фіскальну службу не потрібно (законодавство України цього не передбачає). 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.20247
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202414
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202435
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202442