• Посилання скопійовано

Податковий борг за IV квартал 2014 року: на який рахунок сплачувати?

У травні виявлено податковий борг з ПДВ за 4 квартал 2014 року. На який рахунок сплачувати таку суму, а також штраф та пеню: на бюджетний чи на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ? Чи відображаються ці штрафи та пеня в декларації з ПДВ? Якщо так, то у звітності за який період та в яких рядках?

Виникнення податкового боргу було виявлено в травні, але за підсумками звітності за 4 квартал 2014 року, коли сплата податкових зобов’язань з ПДВ ще йшла напряму до бюджету. Разом з тим, якщо про факт податкового боргу стало відомо вже коли запрацював новий алгоритм перерахування ПДВ до бюджету, такий податковий борг перерахувати до бюджету слід все ще через поточний рахунок. 

Відповідно до п. 25 Порядку № 569 передбачена сплата штрафних санкцій і пені з поточного рахунка напряму до відповідного бюджету (поза електронним рахунком ПДВ). Такий обов’язок перерахування штрафів саме напряму в бюджет підтверджується і нормами п. 113.1 ПКУ.


Крім того, про такий варіант говорять податківці і в своєму листі від 19.01.2015 р. №1403/7/99-99-19-03-01-17: “з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов'язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов'язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.”

Щодо дати та місця відображення штрафів та пені у декларації, то у декларації такі суми не відображаються. А у новій формі уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ для штрафів, нарахованих платником самостійно передбачено ряд. 25.3, але цей рядок в даному разі використовувати недоречно, бо він використовуються тільки у тому разі, коли платник ПДВ виправляє власну помилку. В даному разі, виправлення помилки немає, була недоплата в бюджет узгоджених податкових зобов’язань. По суті, рядок 25.3 недаремно знаходиться саме в УР, бо саме самостійне виправлення платником податків показників звітності має супроводжувати штраф у такому рядку. Коли коригування звітності немає, а має місце погашення податкового боргу, даний ряд. 25.3 в УР заповненню не підлягає, бо й сам УР не подається. Штраф за несвоєчасне погашення зобов’язання  має бути нарахований тільки податковим органом (пп. 54.3.3 та ч.3 п. 58.1 ПКУ), а платник податків на підставі ППР має його сплатити (із ППР ця сума потрапляє в інтегровану картку платника податків). Жодних комірок для відображення пені у звітності не передбачено.  

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.20247
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202414
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202435
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202442