• Посилання скопійовано

Уточняем декларации по НДС (2010 г.), где были «самостоятельно обнаруженные ошибки». Как не потерять часть НК?

Необходимо уточнить несколько периодов 2010 г. В декларациях за эти периоды были заполнены рядки 16.1 «самостоятельно обнаруженные ошибки», а именно в этой строке налоговая инспекция требовала указывать запоздавшие налоговые накладные. Уточненная декларация действующая с 01.04.11 г. в точности повторяет декларацию по НДС, в которой не предусмотрены такие «ошибки». Как предприятию не потерять часть законного налогового кредита?

Нова форма декларації з ПДВ дійсно не передбачає можливості виправлення помилок у самій декларації. У разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 розділу II податкового кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку. Форма уточнюючого розрахунку, як і самої податкової декларації, затверджена Наказом ДПАУ «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 25.01.2011р. №41.

Уточнюючий розрахунок може бути, як самостійний документ, так і додаток до декларації, в залежності від того, яку відмітку проставить платник податку в таблиці у правому верхньому кутку уточнюючого розрахунку. Відповідно подавши уточнюючий розрахунок, платник податку зможе виправити помилки попередніх податкових періодів і не повинен втрачати право на податковий кредит, за умови що до податкового кредиту включатимуться податкові накладні за датою виписування не давніше як 365 днів.

Для отримання більш точної відповіді необхідно визначити, яка ситуація виникла у підприємства. Із запиту незрозуміло, чому підприємство вважає, що може втратити частину податкового кредиту?

Микола Підлужний

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202424
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202421
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202466