• Посилання скопійовано

Пільгове обладнання входить до вартості оподатковуваних робіт: чи можна скористатися пільгою з ПДВ?

Підприємство виконує роботи з реконструкції лінії електропередач. При виконанні робіт буде використано обладнання та устаткування, яке звільнене від оподаткування ПДВ згідно з пп. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ та Переліком №224. Чи звільняється від ПДВ при виконанні робіт замовнику вартість обладнання та устаткування, якщо вона є складовою робіт (згідно з актом №КБ-2), та входять до загальної вартості робіт згідно з договором?

Відповідно до пп. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.  З актуальним на поточну дату переліком товарів за Переліком №224 можна ознайомитися тут.  

Звертаємо увагу, що від ПДВ звільняються операції з постачання тільки певних товарів, а не робіт чи послуг. Про те, що режим звільнення від оподаткування ПДВ з постачання в Україні систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок, тощо застосовується незалежно від статусу покупця та мети їх подальшого застосування, ми писали у цій новині.

З метою оподаткування ПДВ розрізняють операції з постачання товарів та операції з виконання робіт:

відповідно до пп. 14.1.191 ПКУ, постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду;

відповідно до пп. 14.1.185 ПКУ, постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів. Це означає, що виконання робіт підпадає під визначення постачання послуг.

Вищезазначене звільнення від ПДВ стосується саме операції з постачання товарів з переліку, затвердженого Постановою №224.

Постачання будь-яких послуг не підпадає під це звільнення, тому ПДВ буде нараховуватись на всю вартість послуг, зазначену в акті виконаних робіт за формою №КБ-2. 

Втім, норми ЦКУ та ГКУ не забороняють розділитигосподарську операцію з виконання робіт на складові частини і виключити із загальної вартості робіт вартість пільгового обладнання та устаткування. Тоді вартість робіт без врахування вартості пільгового обладнання та устаткування буде зафіксована в акті з оподаткуванням ПДВ, а пільгове обладнання та устаткування будеокремо продано замовнику як товар зі звільненням від ПДВ.

При цьому слід мати на увазі, що таке відокремлення вартості обладнання та устаткування призводить до виникнення нових відносин між сторонами договору – щодо виконання роботи з матеріалу замовника, аджеобладнання та устаткування після продажу належить уже замовнику (ст. 840, 841, 842 ЦКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    Сьогодні 10:127
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20244
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202437
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 783
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202432